Bu ODAP tam olarak nedir?

YZBruh

Decipat
Makaleler
9
Merhaba. Okuduğum lisede ODAP adlı bir proje yapıldı (ve daha fazla lisede galiba). Avrupa Birliği ve Türkiye işbirliği olduğu söylendi bize. İsteyenler veli izni ile sınavlara girdi ve bende buna dahilim. 1 ay kadar oldu sınava gireli ve daha dün bizi çağırdılar (bazı kişileri aldılar. Bundada eksik kalmadım 😂) ve istediğimiz alanlarda seçimler yaptırdılar. Müzik, resim, yazılım, kimya, matematik, biyoloji gibi dersler bize sunuldu. Herkes istediğini seçti. Ama bu ODAP projesi hakkında pek fazla bilgi edinemedim. Sizlerin bir bilgisi var mı?

Merhaba. Okuduğum lisede odap adlı bir proje yapıldı (ve daha fazla lisede galiba). Avrupa Birliği ve Türkiye iş birliği olduğu söylendi bize. İsteyenler veli izni ile sınavlara girdi ve bende buna dahilim. 1 ay kadar oldu sınava gireli ve daha dün bizi çağırdılar (bazı kişileri aldılar. Bunda da eksik kalmadım 😂) ve istediğimiz alanlarda seçimler yaptırdılar. Müzik, resim, yazılım, kimya, matematik, biyoloji gibi dersler bize sunuldu. Herkes istediğini seçti. Ama bu odap projesi hakkında pek fazla bilgi edinemedim. Sizlerin bir bilgisi var mı?

Ortaöğretimde devam ve okullaşma oranlarının artırılması projesi (odap), Turkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından insan kaynaklarının geliştirilmesi program otoritesi (ikgpro) vasıtası ile fonlanan bir teknik destek projesidir. Projenin faydalanıcısı millî eğitim bakanlığı (MEB) – ortaöğretim genel müdürlüğü, sözleşme makamı ise çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı (çsgb) – Avrupa Birliği ve Mali yardımlar dairesi başkanlığıdır.

Güzel bir dayanışma örneği fakat bence pek de gerekli değil. En azından ben kendime ek yük almazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı