Bu saatten sonra GTX 770 alınır mı?

Oldsardokar

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaslar,

Sistemimi geçen yıl Aralık ayında topladım. Fx 6100 işlemci(stokta 6300 yoktu %30 indirimi kaçırmamak ve KDV'den düsebilmek icin almıstım), M5A97 LE R2.0 anakart ve HD 7850 1 GB ekran kartım var.

Aslında bir şikayetim yok. Zaten sadece WorldofTanks oynuyorum. Ama burayı okuya okuya kafayı taktım(Geçen yıl donanımı hiç bilmezdim technopat sayesinde birşeyler öğrendim, öğrendikçe de daha iyisine ilgim arttı). Sistemi değiştirmek istiyorum.

MSİ Z97(H97 olmadığından), İntel İ5 4460 ve GTX 770 almayı düsünüyorum.
Bu değişikliklerin maliyeti 1.800,00.TL civarı olacak.

Bu parayı harcamaya değer mi?

İki sistem arasındaki performans farkı nedir?GTX 970 çıkmışken bu saatten sonra GTX770 almam mantıklı olur mu? HD7850 ile GTX 770 arasındaki performans farkı ne derecedir?

Acaba biraz daha bekleyip fiyatı düşünce GTX970 mi almalıyım?

Bana bir akıl verin lütfen.

Cevaplarınız icin tesekkürler?

İyi de sadece world of tanks oynuyorsan ekran kartına ihtiyacın yok ki. Onu işlemcinin APU'su ile de rahatlıkla oynayabilirsin. Kaldı ki HD7850 gibi hiç de zayıf olmayan bir kartın var. Fuzuli masraf yapma derim ben. Ama diyorsa ki BF4, Crysis 3 vs gibi oyunları da ultra ayarlarda oynayasım geldi, o zaman iş değişir.

İyi de sadece world of tanks oynuyorsan ekran kartına ihtiyacın yok ki. Onu işlemcinin APU'su ile de rahatlıkla oynayabilirsin. Kaldı ki HD7850 gibi hiç de zayıf olmayan bir kartın var. Fuzuli masraf yapma derim ben. Ama diyorsa ki BF4, Crysis 3 vs gibi oyunları da ultra ayarlarda oynayasım geldi, o zaman iş değişir.

Devamlı oynadığım oyun olarak onu söyledim. Yoksa yeni çıkan oyunların da single playerlarını oynamadan olmuyo tabi. COD cıkınca oynamamak AC oynamamak olur mu hiç :)

Güç kaynağınız nedir?
Güç kaynağı Xigmatek 382 nin üzerinde gelen calibra 600 watt. 12 V den 432 watt veriyor yanılmıyorsam

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı