Bu saç nasıl uzar?

Benim saçlarım şu an omuzlarıma geliyor , hatta geçiyor neredeyse.Öncelikle ben saç uzatmadan önce gidip sıfıra vurdurmuştum :) uzatırken istediğim gibi uzatayım diye. Hem kısacık bir halden uzatmak daha zevkli oluyor ( ilkinde 1 sene uzatıp kestirmiştim) şu an saçlarımla 2 . yılı bitirdik. İlk önce gidip sen de saçlarını sıfıra vurdurabilirsin.
Açıkçası ben "az yıkama" mevzusuna pek inanmıyorum. Aksine saçlarını temiz tutmak daha önemli diye düşünüyorum. Benim saçlarım yağlıdır ve 2 günde bir mutlaka yıkarım. Şayet senin saçlarında yağlıysa 2 günde bir yıkaman iyi olacaktır. Kuru saçlarda durum nasıl bilmiyorum.
Uzatırken belli bir düzenle kırıkları aldırmaya gitmen lazım. Kırıkları aldırmadığın sürece saç uzayışı yavaşlayacaktır. Ben ayda 1 kere falan gidiyordum kırıkları aldırmak için. 1-1,5 sene sonra saldım biraz :)
Saç şekline baktım ve benimkine biraz benziyor. Uzatmaya -kesin- kararlıysan ilk başta gidip saçlarını sıfır numara kestirmeni tavsiye ediyorum.

Not: saç uzatmak keyif işidir. ve unutma saç uzatmanın ilk 6 ay-1 senesi zordur. saçın şekil almaz, toplayayım dersen toplanmaz. ilk zamanları hakikaten çile gibi ama sonrası keyifli açıkçası. ben 3 farklı zamanda saçımı toplanacak kadar uzattım. şu an 2 sene kadar oldu hatta geçmiş bile olabilir. sana yakışmadığını söyleyenler olacaktır , dalga geçenler olacaktır onlara aldırma. Uzatmak istiyorsan belli bir plan program dahilinde uzat ve tavsiyem hiç bir yerini kestirmeden (yanları ve enseyi aldırıp apaçi gibi gezen çakma vikinglerden bahsediyorum) uzat.
Galiba saçımı bir daha kestirmek istemiyorum 🙂 Gür ve sert olduğundan çok kabarıyor saçım. Üst kısım nasıl olmalı? Yan tarafların rahat iki katı uzunlukta üst kısımdaki saçlar. Resimdeki en güzel hali belki😆

Bu yüzden sıfır numara kestirmen iyi olabilir dedim. Saçlarını istediğin gibi , bir problem olmadan uzatabilirsin. Ama " yok ben kestirmeyeceğim" diyorsan berbere gidip üstleri biraz kısaltmasını ve kırıklarını almasını isteyebilirsin. Saç uzatırken saçlarını eşit olarak uzatman gerekir. Yanlar kısa olur üstler uzun olursa tokayla topladığında üstleri toplarsın yan taraftaki saçlar çalı gibi yanlardan sarkar ve çok çirkin bir görüntü olur.

Bu yüzden sıfır numara kestirmen iyi olabilir dedim. Saçlarını istediğin gibi , bir problem olmadan uzatabilirsin. Ama " yok ben kestirmeyeceğim" diyorsan berbere gidip üstleri biraz kısaltmasını ve kırıklarını almasını isteyebilirsin. Saç uzatırken saçlarını eşit olarak uzatman gerekir. Yanlar kısa olur üstler uzun olursa tokayla topladığında üstleri toplarsın yan taraftaki saçlar çalı gibi yanlardan sarkar ve çok çirkin bir görüntü olur.
Kestirme işini bir düşüneyim. Hem okullar da kapanıyor. Haftasonu berberin yanına gidip sormak en iyisi galiba. 0 numara değilde 3'e vurdursam sorun olmaz galiba :) @KoKi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı