Bu Sahibinden.com kullanıcısı dolandırıcı mi?

00oguz00

Kilopat
Daha fazla  
Sahibinden.com PC kasamı param güvende ile satmaktayım. Kişi dolap olarak yayınla, para kesintisi yapmasın dedi. Sizce böyle alışveriş güvenli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan 1 ay önce benim de bir satışım olacaktı, teklifi kabul edip kargo kodunu aldım karşı taraftan iletişim numarası istediğimde mesajı görüp geri dönüş yapılmadı (iki defa istememe rağmen) bende güvenemeyip vazgeçtim. Çünkü göndereceğim ürün ne kadar sahibinden aracılığıyla olsa da ben o ürünü gönderdikten sonra elime ulaşmadı diyip işin içinden sıyrılması da bir o kadar kolay. Bilmiyorum en azından ben öyle düşünüyorum.

Sahibinden.com PC kasamı param güvende ile satmaktayım. Kişi dolap olarak yayınla, para kesintisi yapmasın dedi. Sizce böyle alışveriş güvenli mi?
Param güvendeden satarken komisyonu alıcı öder dolapta satıcı öder ondan diyor. Dolapta sahibinden de koyduğun fiyatin %15 fazlasına koyarsan kazancın ayni kalır ama o siteler kargoda kasa buyuk olduğu için sıkıntı çıkarabilir.

İki siteden de çok al sat yaptım eğer kaziklanacaginizi düşünürsek zararınız 500 tl yi geçiyorsa o riski stresi almaya değmez.

Dolandırıcı değil. Dolap uygulaması satıcıdan Max 130 lira kesiyor. Sahibinden ise belli bir ücrete geçti mi çok fazla alıcıdan para istiyor. O kişi ondan senden dolap uygulamasından satmanızı istemiş. Dolap hatta daha güvenli çünkü satıcının iadeye reddetebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı