Bu şiirin kafiyesi nedir?

-ak -ak tam kafiye,-in -in de tam kafiye oluyor sanırım redif göremedim. A-b-a-b çapraz kafiye düzeninde aynı zamanda.

Eki Görüntüle 1590377 -ak -ak tam kafiye,-in -in de tam kafiye oluyor sanırım redif göremedim. A-b-a-b çapraz kafiye düzeninde aynı zamanda.
Redif dizenin son harfinde olanmış hocam. Yani k-n harfleri redif oluyor. Onların soluna falan gitmek lazımdı kafiyeyi bulmak için ama karıştırıyorum hep. Redifi bulmayı yapıyorum kafiyeyi bulamıyorum.

a-b-a-b Çapraz kafiye.
Ölçüsü: Dörtlük.
Teşekkür ederim hocam, yanına geçirdim hemen

Redif dizenin son harfinde olanmış hocam. Yani k-n harfleri redif oluyor. Onların soluna falan gitmek lazımdı kafiyeyi bulmak için ama karıştırıyorum hep. Redifi bulmayı yapıyorum kafiyeyi bulamıyorum.
Redif aynı ek olmuyor mu hocam? Yani görselde de gösterdiğim gibi aynı göreve gelen ekler redif oluyor, kafiyeyi ise bu redifin arkasında arıyorsun diye biliyorum. Yanlış biliyor da olabilirim.

Yanlış bilmiyorsunuz ama benim şiir sizin attığınız örnek gibi değil tam olarak. "Sıcak" ve "Islak" kelimesi var. Bunların eki olmadığı için son harflerine bakılıyor. Eğer ek varsa eklere bakılıyor ama dediğiniz doğru.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…