Bu sistem olur mu? Parçalar uyumlu mudur?

R9 285 daha ileriye dönük. Directx 12'ye tam destek, düşük güç tüketimi, yeni mimari gibi farkları var. AMD VSR Teknolojisini destekleyen mevcut kartlar; R9 285, R9 290, R9 290x, R9 295x2. Evet, R9 280X biraz daha performanslı. Ama buna rağmen R9 285 yeni mimari ile geldiği için bir çok özellik ve teknolojiyi barındırıyor. Bana kalırsa kesinlikle R9 285 almalısınız. Yeni nesil her zaman iyidir.

R9 280x ile R9 285 arasında aman aman denilecek bir performans farkı olacağını düşünmüyorum. Bende @Mert38 e katılıyorum. Yeni nesil ekran kartı alman senin için daha iyi olacaktır.

Çok teşekkürler. Dediklerinize göre oyunlarda R9285 ile R9280X birbirine yakın performans gösteriyorlar. Size güvenip R9285'i almayı düşünüyorum. Eğer bu ekran kartını alırsam hangi güç kaynağını önerirsiniz?

Hızlıal muhtemelen yanlış yazmıştır. R9 285 için 384 bit bir GPU üretilmedi diye biliyorum. Powercolor markasını tercih edebilirsiniz.

R9 285 varken R9 280 bence mantıksız. Performans olarak ciddi bir farkı olmaz ancak 285 daha yeni teknoloji geliştirilen birçok şey var.

1TB disk için ise segate baracuda 1TB olanı daha uygun diye hatırlıyorum. Zaten depolama için kullanacaksın doğru mu ?

Arkadaşın önerdiği power uygun ve mantıklı.

Kasa olarak kendi kullandığım kasayı öneririm ama piyasada kalmamış olabilir. Cooler Master Sniper biraz büyük bir kasa sığdıracak yerin varsa tabi.

750 lira civarında R9 285 Shappire markası var. Tavsiyem o dur. Powercolor a göre daha kaliteli parçalar kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı