Bu tehdit virüs mü?

Mesela.. Kaspersky. Bilgisayar özelliklerini bilmiyoruz, donanımı kötüyse Kaspersky yıpratabilir. Performans testlerinde mesela tarama yaparken Avast %40 CPU kullanırken, Kaspersky %100 kullanıyor.

ESET ve Norton da olabilir ama Avast'ın daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Pekala. Diğerleri satmıyor. Kullanılan antivirüsler açık kaynak değil ki açık kaynak olursa bu sadece virüs geliştiricilerinin işine yarar. 4 senedir hiçbir şey olmadı güzel dostum. Herkesle mi paylaşıyor? Link atsana bende bakayım. :)

Bilgileri topladığı doğru. Bilgileri toplamadan ilk defa birine denk gelen yeni bir zararlıyı veritabanlarına nasıl ekleyecekler? En fazla IP adresi, cihaz bilgisi falan topluyordur. (Technopat'ı da bırak o zaman.)
Avast kullandım, her şeyden para isteyen ve garip bir şekilde hatalı çalışabilen bir program olarak görüyorum.

KS varken anlamsız.

Avast kullandım, her şeyden para isteyen ve garip bir şekilde hatalı çalışabilen bir program olarak görüyorum.

KS varken anlamsız.
Hiçbir hatayla karşılaşmadım. Para isteme konusunda haklısın ama zaten Ultimate alacağım. Antivirüs yazılımı kullanıyorsanız en iyi ürününü kullanmaya çalışın.

Aynen, Kaspersky.

Çok daha iyi AV'ler var. Avast'ı ne yapsın?

Sanırım sadece Avast kullandınız.
Norton ve ESET kullandım. Avast ikisinden de daha kaliteli. Sadece yapmanız gereken bazı ayarlar var. O ayarları yapmazsanız zayıf. Avast'ı kaç senedir kullanmıyorsunuz bilmiyorum ama kendini çok geliştirdi. Konuyu dağıttık bu arada, farkında olun. Arkadaşa öneri verdim hemen Kaspersky taraftarları gelmiş. Avast'ta bir antivirüs, bunu bilin.

Norton ve ESET kullandım. Avast ikisinden de daha kaliteli. Sadece yapmanız gereken bazı ayarlar var. O ayarları yapmazsanız zayıf. Avast'ı kaç senedir kullanmıyorsunuz bilmiyorum ama kendini çok geliştirdi. Konuyu dağıttık bu arada, farkında olun. Arkadaşa öneri verdim hemen Kaspersky taraftarları gelmiş. Avast'ta bir antivirüs, bunu bilin.
Avast berbat. Bilgileri satıyor. Eset ve Kaspersky en iyileri.

Arkadaşlar siz ne yeyip ne ne içiyorsunuz? Konu sahibi kullandığı AV'nin bir yanlış alarm vermesi durumuyla karşılaşmış, tek yapması gereken dosyayı Microsoft'a raporlayıp kısa bir süre beklemek. Başka antivirüs indirtmeye çalışan mı dersin, bin kere konuşulmasına rağmen Avast'a spyware yaftası yapıştıran mı dersin, konu bomboş tartışmalarla 4 sayfaya ulaşmış.

Zula'yı gerçek sitesinden indirdiği nereden malum? İndirdiği bağlantıyı vermemiş. Başka bir yerden indirmişte olabilir. Windows Defender'in bulduğu her şey false-positive değil. Ben yine de her şeye karşı Windows Defender'dan daha iyi bir şey indirtmeye çalışıyorum.

Geri
Yukarı