Bu ülkede artık yaşamak istemiyorum

Linç yemek istemiyorsan başlığı kelimeleri düzgün seçeceksin. İnsanlar bu ülkede yaşıyor ve birçoğunun mili değerleri var.
Bu arada İsveç'te mi oturuyorsun yoksa rastgele mi yazdın? İsveç'te oturup bana oradan yazıyorsan aslında yazmış olmanın değişik olduğunu söyleyecektim.

Hepinizi kendi vicdanınıza bırakıyorum. Bazı arkadaşlar ne kadar da vicdansız olduklarını aslında belli ettiler ama neyse. Linç etmeden de bırakmazsınız şimdi...

Kesinlikle.
İnsanın ister istemez vicdanı sızlıyor. Kusura bakmayın, katı kalbi olan insanlar bu zihniyetteler. Sizin gibiyim bu şikayetinizi destekliyorum. Ben bunları görmemezlikten gelmiyorum ama Türkiye'de yaşadığımdan mutluyum. Mutlu olmaya çalışıyor değil, mutluyum.

İnsanın ister istemez vicdanı sızlıyor. Kusura bakmayın, katı kalbi olan insanlar bu zihniyetteler. Sizin gibiyim bu şikayetinizi destekliyorum. Ben bunları görmemezlikten gelmiyorum ama Türkiye'de yaşadığımdan mutluyum. Mutlu olmaya çalışıyor değil, mutluyum.
Mesela bu cevaba beğeni atan bir arkadaş gibi. O kendisini bilmekte.

Sorunun ülkede değil de içinde yaşayan ve neredeyse her toplumda bulabilen şahsiyetlerde olduğunu anladığın zaman daha mutlu olacaksın.

Türkiye'de yaşadığımdan mutluyum dedinizde. Hangi açıdan olduğunu söyler misiniz?
Ben kendi durumuma göre ülkeyi yorumlamam. Kendi param var diye ekonomi iyi demem. Derslerim iyi diye eğitim iyi demem. Ülkede alım gücü yok. Adalet yok. Sömürgecilik yurt dışı tarafından değil devlet tarafından yapılıyor resmen. Ben pek olumlu bir taraf göremedim ülkede.

Yeni konular

Geri
Yukarı