"Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalıştırılamıyor" Hatası

CrossBench

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ekte görüldüğü gibi bazı programlar 1. resimdeki hatayı veriyor. 2. resimdeki hata ise Teamviewer'a özel. Muhtemelen hatanın kaynakları aynı.
Ne yaptıysam düzeltemedim dünden beri.
Dizüstü bilgisayarımda işletim sistemim Windows 10 Pro-64 bit olarak kurulu.

1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Programları hiç güncellemediğiniz bir arşivden kurmaya çalışıyorsanız normal bir durum. Hata veren programların sürümleri nedir?

Arşivden kurulum yapmam asla. Her format sonrası güncel sürümü indirip kurulumu yaparım.
Daha öncede yapıp sonrasında olumsuz sonuç almama rağmen hata veren programları silip tekrar kurdum. Bir süre düzgün çalışıyor programlar. Bilgisayarı birkaç defa açıp kapatınca maalesef sıkıntı tekrar baş gösteriyor. Bakalım bu sefer ne kadar sürecek.
Hata veren programları silip yükledim. Bir süre sonra tekrar hata vermeye başladı. Teamviewer hata vermiyor şimdilik ama Nahimic 1. resimdeki hatayı veriyor. @Recep Baltaş

Executable dosyaları bozuluyor. Virüs sebebiyle olabilir Jeefo falan çok muhtemel. Eğer bir arşivin yoksa depolama birimlerinin tüm bölümlerini biçimlendirip tekrar Windows kurmanı öneriyorum. Benim de başıma defalarca gelen bir şey..
Düzenleme: Malware karşıtı yazılım önermiyorum. Çünkü Windows harici tarama yapılmadıkça durum çözülmeyecek. 'svchost.exe'ye bulaşması vb. sözkonusu.

Executable dosyaları bozuluyor. Virüs sebebiyle olabilir Jeefo falan çok muhtemel. Eğer bir arşivin yoksa depolama birimlerinin tüm bölümlerini biçimlendirip tekrar Windows kurmanı öneriyorum. Benim de başıma defalarca gelen bir şey..
Düzenleme: Malware karşıtı yazılım önermiyorum. Çünkü Windows harici tarama yapılmadıkça durum çözülmeyecek. 'svchost.exe'ye bulaşması vb. sözkonusu.
Windows Defender'da gördüm svchost.exe ile ilgili bir şeyler. Verilerimi yedekleyip gün içinde tam anlamıyla format atabilirim. Sonucunu belirtirim burada. Teşekkür ederim. :)

Tekrar sorun yaşarsanız HD Tune ile Health bölümünden ekran görüntüsü paylaşın. Sabit diskinizdeki bir arıza da dosyaların bozulmasına sebep oluyor olabilir.

Peki teşekkür ederim.
Şimdilik hiç sorun gözükmüyor laptopta.

Sadece SSD yük altında 80 dereceyi geçiyor. Normal kullanımda 60-65 derece civarında. Normal bir durum mu emin değilim ne yazıkki.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı