"Bu Windows defender bağlantısını açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var" hatası

@yncc reis ben de araştırdım ve buldum powershell'i yönetici olarak çalıştır ve şunu yaz

Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Path C:\Windows\SystemApps\Microsoft.Windows.SecHealthUI_cw5n1h2txyewy\AppxManifest.xml -Verbose -Register
Kopyala yapıştır yaptım ama olmadı, kırmızı yazılar çıkıyor.

Windows Defender sisteminizden kalkmış gibi duruyor. İlk başta buna bir zararlının sebep olup olmadığını öğrenmek için Malwarebytes taraması gerçekleştirin, zararlı varsa silin.

Windows Defender'ın kayıp/hasarlı dosyalarını onarmak/geri getirmek için CMD'yi yönetici olarak açıp "SFC /scannow" yazın. Eğer işe yaramazsa temiz kurulum yapabilirsiniz.

Abi sistem belirtilen yolu bulamıyor diyor.

@yncc reis ben de araştırdım ve buldum powershell'i yönetici olarak çalıştır ve şunu yaz

Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Path C:\Windows\SystemApps\Microsoft.Windows.SecHealthUI_cw5n1h2txyewy\AppxManifest.xml -Verbose -Register

Düzelmedi kırmızı çıktı sadece

işe yaramadı kırmızı yazı çıktı neden olabilir?

Windows.SecHealthUI bulunamadı gibi bir hata verdi bana ne yapmalıyım? (kırmızı yazı çıktı yani)

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki ilk çözüm işime yaradı aynı sorundan muzdarip arkadaşlar bakabilir.

Aynı sorundan Windows 11'de muzdariptim, alttaki kodu Powershell'e yazarak hallettim.

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Geri
Yukarı