Bütçelere göre alınabilecek oyuncu laptopları

Özellikleri pek iyi olmasa bile 5000-7000 arası da koysanız iyi olur.
Olabilir fakat o bütçedeki laptoplar hakkında pek bir bilgim yok hocam.
Zaten indirimde olan fiyatı üzerinden önermiştim ki sık sık indirime giren bir cihaz daha birkaç hafta önce 9.000 TL civarıydı. Öneri olarak yazıp yanına indirimde 9000 TL yazabilirsiniz. Bir de içindeki 1650 aslında mevcut 2020 1650 Ti versiyonundan da güçlü. Yani sıradan 2020 versiyon değil güçlendirilmiş 2021 versiyonu.
Ekledim hocam haklısınız.

Anladım gerçi üreticilerin IPS panellerin kalitesi bile birbirinden farklı.
Evet hocam 250Nit parlaklığa sahip bir ekranı var. Açıklama kısmında %100 sRGB kapsami demiş ama genelde o aciklamalar reklam amaçlı en üst konfigürasyona göre oluyor ve Asus'un FHD 250Nit İPS ekranları bir kaç cihazda gördüğüm kadarıyla %62.5 sRGB renk kapsamı olan paneldi, muhtemelen bu cihazda da öyledir.

Gigabyte Aorus FHD ekran ve Aero 4K ekran ve RTX 3060'la beraber 18.500 lira ve kesinlikle listede olması gereken cihazlar. 20bin liraya olan ASUS ROG'u 14.000 lirayken aldım ve 4 ay kullandım ekran, soğutma, teknik servis gibi konulardan dolayı o fiyatı bile haketmedigini düşünüyorum ki 20.000 liralık bir cihaz asla ama asla değil. Listede olmamasi gerekti bence. Maksimum ederi günün şartlarına göre 14.000 falan.

Ekledim hocam, ROG'u çıkarıyorum.

Gigabyte Aorus FHD ekran ve Aero 4K ekran ve RTX 3060'la beraber 18.500 lira ve kesinlikle listede olması gereken cihazlar. 20bin liraya olan Asus ROG'u 14.000 lirayken aldım ve 4 ay kullandım ekran, soğutma, teknik servis gibi konulardan dolayı o fiyatı bile haketmedigini düşünüyorum ki 20.000 liralık bir cihaz asla ama asla değil. Listede olmamasi gerekti bence. Maksimum ederi günün şartlarına göre 14.000 falan.
Hocam ROG konusunda haklısınız kesinlikle o kadar etmez ancak Gigabyte Aorus'unda kronik fabrika çıkışlı sorunları var: Örneğin eğer bir stant ile -soğutucu da olur- kullanırsanız cihaz normal zeminde kullanıma oranla daha fazla ısınıyor, daha sonra eğer cihaza 2. bir M2 SSD takarsanız cızırtı sorunu ile karşılaşıyorsunuz. Bunlarda öyle hafif sorunlar değil bence alacak olanlar bunları bilmeli @353535 .

Hocam ROG konusunda haklısınız kesinlikle o kadar etmez ancak Gigabyte Aorus'unda kronik fabrika çıkışlı sorunları var: Örneğin eğer bir stant ile -soğutucu da olur- kullanırsanız cihaz normal zeminde kullanıma oranla daha fazla ısınıyor, daha sonra eğer cihaza 2. bir M.2 SSD takarsanız cızırtı sorunu ile karşılaşıyorsunuz. Bunlarda öyle hafif sorunlar değil bence alacak olanlar bunları bilmeli @353535.

Şimdilik listede kalsın yarın gelen önerilere de bakarak listeyi güncellerim.

Geri
Yukarı