Bütçelere göre alınabilecek oyuncu laptopları

i5 9300h nasıl bir işlemci yani çok oyun oynayan biri değilim football manager ağırlıklı bazen valorant oynayan biriyim bilgisayarıda günlük kullanım artı mühendislik programlarım solidworks catia vb basit çizimler için alacağım i5 1135g7 li ekran kartı mx330 olan bilgisayar tercih etmek mi daha mantıklı

Bulabildiğim en düşük fiyatlı oyuncu laptopu buydu. Ayrıca i7 9750H varyantlı verisyonunun oyun testini izledim işlemci %50 kullanımda 85 derece civarı gidip geliyor kabul edilebilir bir sıcaklık.

Ultrabook kasasına herhangi h işlemciyi koyarsanız ısınır, bunu test izlemeden de tahmin edebilirsiniz.

Fena bir değer değil aslında hem de 8000 TL bandındaki bir cihaz için bence iyi bile denir rahatça.
Gaming laptoplarda bu fiyat bandinda genelde zaten o değerlerde paneller kullanıliyor. Son zamanlarda Asus 20.000 liralik cihazina da o paneli layık görüyor orası ayrı. Ama 8.000 liraya kabul edilebilir.
Hocam ROG konusunda haklısınız kesinlikle o kadar etmez ancak Gigabyte Aorus'unda kronik fabrika çıkışlı sorunları var: Örneğin eğer bir stant ile -soğutucu da olur- kullanırsanız cihaz normal zeminde kullanıma oranla daha fazla ısınıyor, daha sonra eğer cihaza 2. bir M2 SSD takarsanız cızırtı sorunu ile karşılaşıyorsunuz. Bunlarda öyle hafif sorunlar değil bence alacak olanlar bunları bilmeli @353535 .
2. SSD yuvasıyla ilgili problemi yaşayan olduğunu biliyordum ama kronik mi değil mi, garantiye gonderilirse çözüm buluyorlar mi gibi detayları bilmiyordum açıkçası. Fanlarla ilgili olan durumu ilk defa duydum ve ilginç bir durummus.

Gaming laptoplarda bu fiyat bandinda genelde zaten o değerlerde paneller kullanıliyor. Son zamanlarda Asus 20.000 liralik cihazina da o paneli layık görüyor orası ayrı. Ama 8.000 liraya kabul edilebilir.

2. SSD yuvasıyla ilgili problemi yaşayan olduğunu biliyordum ama kronik mi değil mi, garantiye gonderilirse çözüm buluyorlar mi gibi detayları bilmiyordum açıkçası. Fanlarla ilgili olan durumu ilk defa duydum ve ilginç bir durummus.
Hocam hatta bu konuda @T129Atak hocamın konusu da vardı. Servisle iletişime geçildiğinde servis bile bunun "düzeltilemeyen" bir hata olduğunu kabul etmiş, yani daha başta tasarımsal bir sorun var. Fanlar ile alakalı konu da Gigabyte sorunu kabul etti mi? Bilmiyorum ancak @T129Atak hocam dahil forumda bir konuda bu cihazı kullanan çoğu kullanıcının toplandığı bir konu vardı: Orada kullanan herkes bu durumun farkındaydı, sebebi de sanırsam fanların hava çekiş yolu farklı olduğu için ama emin değilim. T129Atak hocam sizi daha iyi bilgilendirir. Son olarak cihaz eğer ki 2. bir SSD takılmaz ise ve normal "stant veya soğutucu" olmadan kullanılır ise o zaman çok serin çalışan bir cihaz. Hatta yine T129Atak hocamın incelemesinde sıcaklıkları görebilirsiniz, kendisi bu kadar serinlik üzerine O.C bile yaptı ekran kartına siz düşünün...

Hocam hatta bu konuda @T129Atak hocamın konusu da vardı. Servisle iletişime geçildiğinde servis bile bunun "düzeltilemeyen" bir hata olduğunu kabul etmiş, yani daha başta tasarımsal bir sorun var. Fanlar ile alakalı konu da Gigabyte sorunu kabul etti mi? Bilmiyorum ancak @T129Atak hocam dahil forumda bir konuda bu cihazı kullanan çoğu kullanıcının toplandığı bir konu vardı: Orada kullanan herkes bu durumun farkındaydı, sebebi de sanırsam fanların hava çekiş yolu farklı olduğu için ama emin değilim. T129Atak hocam sizi daha iyi bilgilendirir. Son olarak cihaz eğer ki 2. bir SSD takılmaz ise ve normal "stant veya soğutucu" olmadan kullanılır ise o zaman çok serin çalışan bir cihaz. Hatta yine T129Atak hocamın incelemesinde sıcaklıkları görebilirsiniz, kendisi bu kadar serinlik üzerine O.C bile yaptı ekran kartına siz düşünün...
Evet hocam ben de hatırlıyorum öyle bir konu. Cihazın serin çalıştığını falan okumuştum ama SSD konusu can sıkıcıymıs. Yükseltme yapmak isteyen biri için problem olur ki 512 GB SSD oyun oynayan birisi için yetmeyebilir zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı