Bütçeye Göre PC Toplama

simpletwo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün bu konuyu sizlere bi yararı dokunması dileğiye açıyorum.
Forumun bu bölümünde genellike pc toplama konuları açılmış. Tabi ki herkesin bütçesi farklı
bu yüzden her bütçeye göre en iyi ve DENGELİ pc leri toplamaya çalışacağım. Bildiğiniz gibi hazır bilgisayarlarda
haksızlık yapıyorlar. 2.300 TL'lik Pc'lerde bile 200-250 TL'lik ekran kartları oluyor.
Siz her zaman pc toplamaktan vazgeçmeyin ve konuya girişimizi yapalım...

5.000 TL Bütçe İle Toplanabilecek Oyun PC's
1.png

4.000 TL Bütçe İle Toplanabilecek Oyun PC'si
2.png

3.000 TL Bütçe İle Toplanabilecek Oyun PC'si
3.jpg

2.500 TL Bütçe İle Toplanabilecek Oyun PC'si
4.png

2.000 TL Bütçe İle Toplanabilecek Oyun PC'si
5.png

1.500 TL Bütçe İle Toplanabilecek Oyun PC'si
6.png

1.000 TL Bütçe İle Toplanabilecek Oyun PC'si
7.png

1.000 TL'lik sistem oyun PC'si değil. Gündelik kullanım PC'si gibi olmuş. Ayrıca 5.000 TL'lik sistemde anakart'ın H81 serisi olması hiç'te iyi olmamış. Frisby tavsiye etmiyoruz. 2.000 TL'ye eski nesil bileşenler koymuşsunuz. 2.500 TL'ye İ3 olmamış. Kısacası buradaki sistemlerin hepside dengesiz olmuş. Güncel ve dengeli parçalar koymaya özen gösterin. Gerekirse SSD, DVD Writer ve işlemci soğutucu eklemeyin.

Bence gerek yoktu ve bütçelere göre daha iyi sistemler toplanabilir. Ayrıca Frisby vs. gibi markalar önermiyoruz. Böyle bir konu benimde aklıma geldi, fakat zaten günde yüzlerce sistem tavsiyeleri yapılıyor.

1.000 TL'lik sistem oyun PC'si değil. Gündelik kullanım PC'si gibi olmuş. Ayrıca 5.000 TL'lik sistemde anakart'ın H81 serisi olması hiç'te iyi olmamış. Frisby tavsiye etmiyoruz. 2.000 TL'ye eski nesil bileşenler koymuşsunuz. 2.500 TL'ye İ3 olmamış. Kısacası buradaki sistemlerin hepside dengesiz olmuş. Güncel ve dengeli parçalar koymaya özen gösterin. Gerekirse SSD, DVD Writer ve işlemci soğutucu eklemeyin.

Ben 1000 TL'ye Maximum alınabilecek bir pc yi gösterdim. Gündelik kullanım için doğrudur. H81 serisi olmasıyla ne alakası var sonuçta en gelişmişi. Ona bakarsanız GTX 660 ve GTX 960 arasında dağlar kadar fark var. Millet GTX serisi diye almıyor mu o kartı? Frisby'i kimi tavsiye eder kimi tavsiye etmez herkesin fikrine saygım var ama kasanın yorumları gerçekten olumlu. 2.000 TL'ye eski diyorsunuz ama ben şu anda o sistemi kullanıyorum ve GTA V'i High ayarlarda sıkıntısız oynuyorum isterseniz resmini yükleyim ? 2.500 TL'lik sistemde İşlemci'den kısıp Ekran Kartı'na önem verdim çünkü oyunlarda FPS'yi %70 Ekran Kartı %20 İşlemci etkiler. SSD,Soğutucu,Dvd-Rw gibi parçaları her Teknopat Pc Toplama videolarında görüyorum,ekliyorlar. Çünkü gerekli. Nerede bir dengesizlik var anlamadım? İ3 ve R9 285 bir arada çalışamaz mı ?

Bence gerek yoktu ve bütçelere göre daha iyi sistemler toplanabilir. Ayrıca Frisby vs. gibi markalar önermiyoruz. Böyle bir konu benimde aklıma geldi, fakat zaten günde yüzlerce sistem tavsiyeleri yapılıyor.
Frisby'i sadece 1000 ve 1500 TL'lik sistemlere ekledim o da sadece kasaları. Bende günde 1000 tane konu açmaktansa 1 konudan herkes bütçesine göre toplasın diye bi fikir geldi aklıma. Herkesin görüşüne saygım var...

Ben 1000 TL'ye Maximum alınabilecek bir pc yi gösterdim. Gündelik kullanım için doğrudur. H81 serisi olmasıyla ne alakası var sonuçta en gelişmişi. Ona bakarsanız GTX 660 ve GTX 960 arasında dağlar kadar fark var. Millet GTX serisi diye almıyor mu o kartı? Frisby'i kimi tavsiye eder kimi tavsiye etmez herkesin fikrine saygım var ama kasanın yorumları gerçekten olumlu. 2.000 TL'ye eski diyorsunuz ama ben şu anda o sistemi kullanıyorum ve GTA V'i High ayarlarda sıkıntısız oynuyorum isterseniz resmini yükleyim ? 2.500 TL'lik sistemde İşlemci'den kısıp Ekran Kartı'na önem verdim çünkü oyunlarda FPS'yi %70 Ekran Kartı %20 İşlemci etkiler. SSD,Soğutucu,Dvd-Rw gibi parçaları her Teknopat Pc Toplama videolarında görüyorum,ekliyorlar. Çünkü gerekli. Nerede bir dengesizlik var anlamadım? İ3 ve R9 285 bir arada çalışamaz mı ?

Frisby'i sadece 1000 ve 1500 TL'lik sistemlere ekledim o da sadece kasaları. Bende günde 1000 tane konu açmaktansa 1 konudan herkes bütçesine göre toplasın diye bi fikir geldi aklıma. Herkesin görüşüne saygım var...
Zaten Technopat'ın sistem tavsiyeleri bölümü senin bu müthiş fikrinle aynı amaçla var.

@simpletwo Siz 2.000 TL'lik sistemde eski parçalar kullanıyorsunuz diye başkaları kullanacak değil. Ayrıca hangi oyunu hangi ayarlarda oynadığınız önemli değil. Gerçek bir Technopat üyesi daima güncelini önerir. H81 en günceli değil arkadaşım. En azından H97 öner. 2.500 TL sisteme İ3 alınacaksa parayı çöpe atmaktır. Dediğiniz doğrudur FPS'yi en çok ekran kartı etkiler fakat 2.500 TL'ye alınabilecek en kötü işlemci İ5 4460 olmalıdır. Yoksa dediğim gibi para çöpe gider. Technopat PC toplama videolarında gördüğün herşey en az 2.500-3.000 TL'lik parçalar. Ayrıca SSD, DVD Writer ve işlemci soğutucusu upgrade parçaları ve olmasada olur parçalar. Yani bu devirde kim DVD writer kullanır ki ? Steam, Origin, Uplay, Dijital kod siteleri boşuna mı var ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı