Bütün ASUS ROG STRIX G16'larda coil whine var mı?

Kaptan45

Femtopat
Merhaba, linkteki laptopu almayı düşünüyorum. Araştırdığımda kronik olarak coil whine olduğunu söyleyenler var. Bu sorun bütün seride mi var yoksa olmayanda var mı yani şanş işi mi? Birkaç hafta içinde laptop alacağım uzun yıllar dayanması gerek bu cihaz sağlam mıdır? Başka bir kronik sorunu var mı?

Link: https://www.hepsiburada.com/asus-ro...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00003VCSTJ

Teşekkürler şimdiden.

ASUS ürünlerde genelde coil whine olur. Bu bir sorun teşkil etmez, sadece ince vızıltı olur. Aslında çoğu cihazda rastlamak mümkün çünkü bu bobinlerden geçen elektrik akımının sesidir. Bobin neredeyse çoğu elektronik ürün içinde mevcut.

Genelinde var ASUS'ların bende iki hafta önce RTX 4080 G16 13650HX cihazımı sattım tahammül edemeyip ve başka cihaz aldım. Artık bütün oyun ve uygulamalara GPU gerektiren her işlemde vızır vızır ötüyor hocam sorun teşkil etmeyebilir ama rahatsız edici sesler bilginize. Bir de G18 cihazlara göre G16 13650HX biraz daha fazla ısınıyor bilginiz olsun oyunlarda vs her cihaz ısınır diyecekler şimdi ama öyle değil kasa küçük olduğu için 18 inçe göre ısınması +5 derece daha fazla tecrübeyle sabittir. CPU RDR2 gibi AAA oyunlarda 92-95 derecenin altına asla düşmüyor. Bu arada alüminyum stant ile kullandım sürekli 9 ay boyunca dipnot olarak paylaşayım. Bunlar sorun değil derseniz alınır cihaz kullanılır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı