Bütün dosya uzantıları .derp oldu

CanerKarakus

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 7500F | Gigabyte RTX 3070 8GB | Apacer 32 GB 6000 MHz | MSI B650M-P
Merhaba, dün kullandığım bir program için crack aradım ve yükledim ( yüklemez olaydım ) pek bilinmedik bir siteydi ve bilgisayarımdaki neredeyse çoğu dosyanın (.c4d .aep .txt .png gibi) uzantısının sonuna .derp eklendi ve bu dosyaları hiçbir şekilde ne açabiliyorum ne sondaki derp ibaresini kaldırabiliyorum. Malwarebytes programıyla tarattım, birkaç virüs çıktı, sildim ama o sondaki .derp uzantılarını kaldıramıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Ek'e ekran görüntüsü ekledim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 202
Aynı sorunla karşılaşmıştım bir ara ancak bende. Derp değil de başka bir uzantıya dönüşüyordu. Şu an hatırlamıyorum uzantıyı. Sorunu Kaspersky ile tarama yaparak çözmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun ransomware yemişsiniz. İşte tam da bu yüzden crack kullanmayın diyoruz. Sonu bu oluyor.
Burayı takip edin: [Çözüm] STOP Ransomware Deşifre Aracı - Technopat Sosyal
Eğer size bulaşan uzantıyı decrypt edecek anahtar yoksa gelene kadar beklemelisiniz.
Diskleri kontrol et büyük ihtimalle klasik ransomware mesajını bulursun.

Yok bunlara bulaşmam zaten bilgisayar içerisinde pek önemli bir şey yok olmadı format atarım
Yoksa atın geçin. Ve Kaspersky kullanmanızı öneririm bundan sonra. Tekrar söylüyorum crack kullanmayın. Böyle şeyler bulaşmasa bile mining virüsü veya keylogger gibi şeyler bulaşabilir. Ki bulaşıyordur da.

Yoksa atın geçin. Ve Kaspersky kullanmanızı öneririm bundan sonra. Tekrar söylüyorum crack kullanmayın. Böyle şeyler bulaşmasa bile mining virüsü veya keylogger gibi şeyler bulaşabilir. Ki bulaşıyordur da.

Peki teşekkür ederim yardımlarınız için.
bundan sonra crack yüklemek yok arkadaşlar.

Neredeyse her yerden her türlü crack yükleyen birisi olarak çok şanslıyım :D 1 kere bile virüs bulaşmadı.

Merhaba, dün kullandığım bir program için crack aradım ve yükledim ( yüklemez olaydım ) pek bilinmedik bir siteydi ve bilgisayarımdaki neredeyse çoğu dosyanın (.C4D. Aep .txt. PNG gibi) uzantısının sonuna. Derp eklendi ve bu dosyaları hiçbir şekilde ne açabiliyorum ne sondaki derp ibaresini kaldırabiliyorum. Malwarebytes programıyla tarattım, birkaç virüs çıktı, sildim ama o sondaki. Derp uzantılarını kaldıramıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Ek'e ekran görüntüsü ekledim.

Dostum herhangi bir çözüm bulabildin mi?

Geri
Yukarı