Büyük Boyutlu Excel Dosyalarında Yavaşlık Sorunu

mkkceci

Hectopat
Daha fazla  
Excel dosyam 1 GB gibi bir boyutu aştı ve artık dosyaya girerken ve dosya içinde veriyi kaydederken bir hayli bekliyorum. (10 DK.) İçerisinde birbirine bağlı birçok formül var ve böyle çalışmam gerekiyor. Donanımsal bir yetersizlik mi yoksa bir çaresi var mıdır? İntel core i 7 / 8 GB RAM. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ne yaptınız siz, 1GB nedir? :D Siz miydiniz bilmiyorum, geçen bir arkadaş da 85 MB olduğu için aynı şeyi sormuştu ama 1GB için yapacak bir şey yok bence, donanımsal yetersizliktir yani. İş istasyonu tarzı bir bilgisayar lazım ancak ona.

Hocam ne yaptınız siz, 1GB nedir? :D Siz miydiniz bilmiyorum, geçen bir arkadaş da 85 MB olduğu için aynı şeyi sormuştu ama 1GB için yapacak bir şey yok bence, donanımsal yetersizliktir yani. İş istasyonu tarzı bir bilgisayar lazım ancak ona.
Sanıyorum dedikleriniz doğru , üretim muhasebesi yapıyordum tek bir dosyaya yüklenmek yanlış oldu parça parça yapmak zorundayım ne kadar uğraştırsada ne yapalım teşekkkürler.

Sanıyorum dedikleriniz doğru , üretim muhasebesi yapıyordum tek bir dosyaya yüklenmek yanlış oldu parça parça yapmak zorundayım ne kadar uğraştırsada ne yapalım teşekkkürler.
Hocam ben de bir şey sormak istiyorum. Excel'i profesyonel kullanan birisiniz anladığım kadarıyla, üretim muhasebesi dediğinize göre. Neden alternatif bir program yerine Excel kullanıyorsunuz? Bir de Excel bilgimizi ileri seviyeye nasıl taşıyabiliriz? İnternette oldukça fazla video olmasına rağmen, örnek projelere falan denk gelemedim ben maalesef.

Hocam ben de bir şey sormak istiyorum. Excel'i profesyonel kullanan birisiniz anladığım kadarıyla, üretim muhasebesi dediğinize göre. Neden alternatif bir program yerine Excel kullanıyorsunuz? Bir de Excel bilgimizi ileri seviyeye nasıl taşıyabiliriz? İnternette oldukça fazla video olmasına rağmen, örnek projelere falan denk gelemedim ben maalesef.
Excel kullanmamın en önemli nedeni istatistikleri çok rahat bir biçimde kullanabilmem ve görebilmem.Diğer bir nedeni de excelle olan tanışıklığımın eskilere dayanıyor olması.Excel birçok amaç için kullanılabilir ,öncelikle hangi alanda uğraşıyor iseniz excelle o bağlantıyı kurmanız gerekiyor.Ben açıkçası başkalarının tecrübelerinden yararlandım bir nevi özel kurs gibi.Bu bağlamda bu işi ciddi yapan kurslara gitmenizi öneririm.

SSD alırsanız sorununuz kalmaz. Tabi çok eski bir sisteme sahip değilseniz.
SSD takılı olan bir bilgisayarda da açmayı denedik olmadı.
İş istasyonu bilgisayarlar bunun içinmiş.

Neresi olmadı? SSD takılı iken daha hızlı açılır.

Hangi iş istasyonu? Ne için?
Vatan Bilgisayar'a gittim ordaki ilgililere konudan bahsettim sorunun excelin kendisinde olduğunu ifade ettiler , kısacası excelin de boyut sınırı oluyormuş belli boyuta ulaşmışsak eğer yeterince de işlem yapmış oluyormuşuz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı