Büyük dosyalar için flash bellek veya taşınabilir SSD önerisi

AbdullahTaha

Decapat
Daha fazla  
Oyun oynamak ve oyun taşımak için kullanılacak.

(1000e 900 Mbps)

(220ye 100Mbps)

(100 Mbps)

(150Mbps)

(560a 550 Mbps)

Bu bellekler arasında kaldım. Çok para ödemek istemiyorum, ekstra hız için 200-300TL ödemeye değer mi bilmiyorum. 128 GB 128 GB 2 ayrı bellek alsam birazcık daha ucuza geliyor ama pek uygun olacağını düşünmüyorum. Sizce oyun oynamak ve dosya taşımak için en uygun olanı hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikl oyun oynayacaksan usb bellek almayı unut çünkü çipleri küçük, hızları yavaş ve yoğun kullanımda aşırı ısınarak hemen perte çıkıyorlar. SSD'lere gelirsek adı duyulmamış bir marka güven vermiyor. Hazır indirimdeyken ben size Amazondan SSK marka taşınabilir ssd öneririm. Amazon.com.tr

Öncelikl oyun oynayacaksan usb bellek almayı unut çünkü çipleri küçük, hızları yavaş ve yoğun kullanımda aşırı ısınarak hemen perte çıkıyorlar. SSD'lere gelirsek adı duyulmamış bir marka güven vermiyor. Hazır indirimdeyken ben size Amazondan SSK marka taşınabilir ssd öneririm. Amazon.com.tr
Attığınız ürün neredeyse 1000tlye geliyor.

Bu nasıldır ? Başka bir modeline çok ısındığı için hız kaybediyor şikayeti yapmışlar ama yinede fena durmuyor.

Linke bıraktığım taşınabilir ssd, 900 TL ye alınabilecek en iyi taşınabilir ssd'dir.

Attığınız ürün neredeyse 1000tlye geliyor.

Bu nasıldır ? Başka bir modeline çok ısındığı için hız kaybediyor şikayeti yapmışlar ama yinede fena durmuyor.
Kötü maalesef. Alacaksanız attığımı alın pahalı derseniz 128 GB olan modelde olur. Sonuçta 500 MB yazma hızıyla bir oyunu silip diğerini hızlıca yüklerseniz.

Ama 300 lira fark ekstra bir 128 GB lık alan için değer bence.

Linke bıraktığım taşınabilir ssd, 900 TL ye alınabilecek en iyi taşınabilir ssd'dir.

Kötü maalesef. Alacaksanız attığımı alın pahalı derseniz 128 GB olan modelde olur. Sonuçta 500 MB yazma hızıyla bir oyunu silip diğerini hızlıca yüklerseniz.
Kargosu ile 1000tlye geliyor ve o kadar ödeyemem. İlk ve son attığım SSDler sorun yaşatır mı ?

Kargosu ile 1000tlye geliyor ve o kadar ödeyemem. İlk ve son attığım SSDler sorun yaşatır mı ?
Hiksemi çıkartmaz. Diğerini hiç duymadım adı sanı olmayan bir marka. Alacaksan hiksemiyi al.

1 haftadır Hikseminin 256 GB lık bir flash belleğini kullanıyorum memnunum yani ısınma yapmıyor. Ssd'sininde kaliteli olacağını düşünüyorum.

Kullandığım Flash bellek bu.
www.technopat.net/sosyal/konu/hiksemi-256-gb-flash-bellek-351-tl.3117710/

Ama 300 lira fark ekstra bir 128 GB lık alan için değer bence.
Asıl alma sebebim ev internetimin iptal olması ve başka yerlerden yükler bilgisayarımda oynarım diye düşündüğümden alıyorum ve belki flashdan oynarım direkt diye taşınabilir ssdlere de bakıyorum. Benim favorim 700tllik Kingston şu an, onu alsam ve oyunları bilgisayara attıktan sonra oynasam sorun çıkartır mı uzun vadede ? (internet al o zaman diye önermeyin, sebeplerim var.)

Asıl alma sebebim ev internetimin iptal olması ve başka yerlerden yükler bilgisayarımda oynarım diye düşündüğümden alıyorum ve belki flashdan oynarım direkt diye taşınabilir ssdlere de bakıyorum. Benim favorim 700tllik Kingston şu an, onu alsam ve oyunları bilgisayara attıktan sonra oynasam sorun çıkartır mı uzun vadede ? (internet al o zaman diye önermeyin, sebeplerim var.)
Bellekten pcye atıp oynarsanız hiç bir sorun çıkartmaz. Ama dediğim gibi Flash bellek üstünden hafif oyunlar dışında oyun açmayı önermem. Hafif oyundan kastım Nfs underground, CS 1.6 gibi kapasitesi düşük oyunlar.

İlla Kingston olsun diyorsanız bu model sizin attığınız Flash dan daha hızlı bunu alın. Amazon.com.tr

Bellekten PC'ye atıp oynarsanız hiçbir sorun çıkartmaz. Ama dediğim gibi Flash bellek üstünden hafif oyunlar dışında oyun açmayı önermem. Hafif oyundan kastım NFS Underground, CS 1.6 gibi kapasitesi düşük oyunlar.

İlla Kingston olsun diyorsanız bu model sizin attığınız Flashdan daha hızlı bunu alın. Amazon.com.tr

Attığım model 220ye 100Mbps. Önerileriniz için çok teşekkür ediyorum, düşüneceğim biraz. Aklınıza Attığım Kingston'dan (220Mbps olan) daha güzel bir flash bellek / Taşınabilir SSD gelirse atarsanız sevinirim. Hiksemi hoşuma gitti ama bilgisayarımda usb-c girişi olmadığı ve düzgün fiyata düzgün bir adaptör bulamadığım için Hiksemiyi almak pek mantıklı olmuyor bütçe olarak.

Hiksemi kutusundan kablo çıkıyor olmalı. Hem sadece typ-c den c ye değil. Typ-c den Büyük USB başlığa da bağlanır bu SSD. Kablo çıkmasa bile telefonun girişini SSD ye USB kısmını PC ye takıpta çalıştırırsın.

Açıkçası ben Flash bellek almanızı istemem narin cihazlar. Bütçeniz SSD ye yetiyorken 500 MB okuma yazma sunan bir SSD daha iyidir.

Geri
Yukarı