Büyük Gaming Monitörler vs TV

MustafaDemir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522360033
Konsolu bağlamak için büyük bir gaming monitör mü, yoksa TV mi düşünürdünüz? Hangisi daha avantajlı?

TV'lerin input lag değerleri monitörlere göre daha yüksek oluyor ve HZ değerleri ise daha düşük. İki şey düşünülmeli burada.

-Ne için? Yani oyun mu oynayacaksın, oynayacaksan ne tür oyunlar oynayacaksın? Tek oyunculu aksiyon oyunları için bu tarz değerler çok önemli değilken rekabetçi oyunlar için çok önemli.

-Bütçe? Bütçene bağlı olarak öneriler değişiklik gösterebilir.

Genel olarak tek oyunculu, hikaye oyunları oynayacaksan TV yeterlidir ama rekabetçi oyunlarda monitör daha iyidir.

Konsollar yenilendiği zaman PS5 ve doğal olarak bir TV ya da monitör almayı düşünüyorum. Kafamda henüz bir bütçe belirlemedim. Fakat maksimum 5000 lira ve 7000 lira aralığında bir bütçe ayıracağım.

Burada konsolu olan ve TV ile deneyimleme imkanı olan arkadaşların tecrübelerini paylaşmalarını bekliyorum. Çünkü yeni nesil konsollarda standart 60 Hz olacağını biliyorum. Belki 120 Hz ya da 144 Hz gibi bir opsiyon bile olacaktır yeni nesil konsollarda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı