Büyük şirketlerin oyunlarının kırılması

CPY ve Reloaded genelde trojan entegre ediyorlar setuplara ama empress FitGirl RG mechanics yapmıyor diye biliyorum.

Oyunda bir sorgu var eğer kendi serverına bağlanamaz ise oyunu çalıştırmıyor basit bir sistem.
Çok tepki alır, alıyor zaten. İnternet her yerde mevcut ama bunu zorunlu kılmak hem bizim gibi interneti zayıf ülkelerde hem de serverlara yük binmesi, çökmesi vs adına sıkıntılı bir durum. Serverlar kendiliğinden çökmez ama manyak dolu, saldırı yapılabilir.
Evet belliki öyle her ne kadar karşı olsam da öğrenci iken bizde korsan oynadık iki taraflı bakmak lazım direk linçlemektense.
Kesinlikle. İmkanı olan alır zaten, konusunu bile açmaz. Bazı gelen tepkiler aşırı gereksiz ve saçma. Sanarsın sponsor olmuşlar.

Unutmamak gerekir ki insan yapımı her şey kırılabilir. İstediğin kadar güvenlik önlemi vs. al.

En iyi örneği Sims.
Çok tepki alır, alıyor zaten. İnternet her yerde mevcut ama bunu zorunlu kılmak hem bizim gibi interneti zayıf ülkelerde hem de serverlara yük binmesi, çökmesi vs adına sıkıntılı bir durum. Serverlar kendiliğinden çökmez ama manyak dolu, saldırı yapılabilir.

Kesinlikle. İmkanı olan alır zaten, konusunu bile açmaz. Bazı gelen tepkiler aşırı gereksiz ve saçma. Sanarsın sponsor olmuşlar.

Bence yarın çıkıp korsanı kaldırıyoruz denilse ve her yerden korsan erişim imkansız hale getirilse oyun satışları nebze artmaz bu konuda dediğiniz çok doğru "sponsor olmuşlar" o arkadaşlar bambaşka hayal ediyor.

Scene gruplarının nasıl bir çalışma ortamları var ve tam olarak ne işlemler yaparak oyunları kırıyorlar, bu işlere nasıl girişmişler o kadar çok merak ediyorum ki. Tersine mühendislik cidden sanat gibi bir şey.
Ben ve bir kaç arkadaşım Knight Online özel sunucularına yapılan güvenlikleri geçebilmek için girmiştik bu işlere. Cheat Engine gibi programlarla asm bilginiz varsa güvenlik için neler yapılıyor gibi komutları görebiliyordunuz. Tabi bizimki işin sadece yüzey kısmı.

En iyi örneği Sims.

Bence yarın çıkıp korsanı kaldırıyoruz denilse ve her yerden korsan erişim imkansız hale getirilse oyun satışları nebze artmaz bu konuda dediğiniz çok doğru "sponsor olmuşlar" o arkadaşlar bambaşka hayal ediyor.
Artmaz aksine şirketler batar. Piyasa sarsılır. Çok büyük bir mecra korsanlar. İmkanı olan bilgili bir yabancı bile almaz, boykot yapar. Tabi korsanın kalkma ihtimali baya düşük. Gamepass olayları caydırıyor yavaş yavaş fakat sanmıyorum. Tahmin edemiyorum yani hayırlısı bakalım. Hepsi birbirine muhtaç ama bunu bilmek lazım.

Arkadaşlar bu crack yasak, istemiyoruz, karşıyız havalarını bırakın.. Hepimizin o küçüklükte korsan satıcılardan aldığımız oyunlar, internet kafeden aldığımız oyunlar hatta internet kafede oynadığımız oyunlar sayesinde Türkiye'de bugün bu oyun piyasası var.. Şu an Türkiye'de satılmış bütün oyunların yapımcıları ciddi anlamda hem internet kafelere hem de korsan cd satanlara minnet borçlular.. 2008-2009 zamanlarında TF2 tayfa bilir sağda solda birine Steam deyince adam cips markası sanıyordu. Şimdi baba parasıyla 2-3 tane Cs - Gta V alınca başıma yasa bekçisi kesildiler. Yıllar önce crackli oyun ülkede yasaklansaydı şimdi hep birlikte bütün oyunlar f2p olsun diye dua ediyorduk ya da ülkece Metin-Knight serverlarında çiçek böcek kesiyorduk.. Tamam iyidir kötüdür anladık o kadarını ama uzatıyorsunuz.. Ben gidip 400 tl Fifa'ya vermem.. Hiçbir güç bunu bana verdiremez.. Bu ekonomide bu hayat şartlarında vermem.. Ea gerekirse ülkeden çıkabilir.. Bu hepsi için geçerli.. Konami' de çıkabilir, Activision' da cart curt hepsi.. Almanya'da Nazi propagandasının dışlandığı gibi, Amerika'da zenci kelimesi yasaklandığı gibi kendinizce kalıp uydurmaya çalışmayın.. Parası olan alsın olmayan almasın. Yayıncı olurum, zengin olurum, uygun fiyatlı bulurum alırım ya da almam bu benimle yapımcı arasında bir olay. Yapımcıları düşünmek size kalmadı.. Senin ülkende Vestel'i taşlıyorsun, Taleworlds' ü taşlıyorsun, Togg' u taşlıyorsun ama yabancı firmaya gelince bir merhamet başlıyor sizde.. Keşke Apple ülkeden çıksa da ülkemin çok zekileri gidip 15 bin liraya telefon alıp sonra Ekşi Sözlük başlıklarında iPhone övme işini bıraksalar.. Babasının alın terine merhamet etmeyip 7-8 bin liraya bilgisayar düzen insanlarsınız burada kalmış yatları katları olan yapımcılara merhamet dileniyorsunuz.. Salın artık.. Yapabileceğiniz bir insanlık var o da hileyi bırakmak.. Bırakın hileyi hem oyuncuyu hem yapımcıyı mutlu edersiniz.. Sonra da buraya gelip durduk yere ban yedim başlığı açmaz, bizi de mutlu edersiniz...

Artmaz aksine şirketler batar. Piyasa sarsılır. Çok büyük bir mecra korsanlar. İmkanı olan bilgili bir yabancı bile almaz, boykot yapar. Tabi korsanın kalkma ihtimali bayağı düşük. Gamepass olayları caydırıyor yavaş yavaş fakat sanmıyorum. Tahmin edemiyorum yani hayırlısı bakalım. Hepsi birbirine muhtaç ama bunu bilmek lazım.

Hocam haklısınız fakat benim en sinir olduğum parası olupta korsan indiren ve para veren enayidir diyen boş beyinler onları boğasım geliyor onları görünce korsana karşı daha da bir şeyapasım geliyor.

CPY ve Reloaded genelde trojan entegre ediyorlar setuplara ama empress FitGirl RG mechanics yapmıyor diye biliyorum.

Aslında etmiyorlar yalnızca torrent sitelerinde verified alan bile sahte olabiliyor.

Yine de herkes yatıp kalkıp Empress'e dua etsin. CPY denen çakal oyunları kırıp kırıp elinde bekletiyordu firmalardan para alıp. Empress bunu ifşa etti de saldı oyunlara piyasaya, hoş geçen hafta yapmasa Empress'in RDR2 yayınından sonra altta kalmamak için mecbur yapacaktı.

Geri
Yukarı