Büyümenin farkındalığı

Awhlind

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Asgard
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İnsan bazen garipsiyor ne ara 17 olmama şaşırırken 18'e girmeme fazla bir zaman kalmadı. Lise hızlı geçer demişlerdi de bu kadarı tahmin etmedim hiç.
Zaman algısı değişiyor insanın, hayata bakışı çok kısa zamanlarda. Yaşanılanların, hissedilenlerin yoğunluğu kısa zamanlarda çok yüksek olmaya başlıyor.

Genç olmak, yetişkinliğe adım atmaya başlamak garip hissettiriyor insanı. Sanki hep anne babanla, yemekten sonra kendi odana geçip bilgisayar oynayacakmışsın gibi. Acılar artıyor bir kere, sorumluluklar. Yalnızlığı dibine kadar da yaşıyorsun yeri geliyor sosyalsin de.

Sonra bunlara da alışacaksın. Konfor alanında değilsin artık. Evde durduğun her an batıyor babana bir şeyler bekliyor senden. O eski babam yok sanki ya da benim bakış açım değişti. O da diyor herkes ben gibi değil başkası acımaz.
Tabii ya öyle, 1 yılını harcadığın kız bile bakmıyor yüzüne. Sınav, gelecek kaygısı bilmem ne derken sen de biliyorsun bunlar iyi günlerin.

Öyle ya dostlarım öyle. Bazen sabah erken çıkıp evden kızılaya giderim. Yalnız oturup insanları izlerim. Hayatımda bir daha gelemeyeceğim bu yaşları harcadığımı, muhtemelen dahasını da harcayıp geriye baktığımda bu günlerimin aslında pek de fena olmadığını anlayacağımı düşünerek.

Bilmem ya belki de fazla takmamak lazım bunları hayat bir şekilde akıp gidecek fazla kafa açmamak lazımdır bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı