Rehber BUFF163 Kullanımı

tarkkb

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Buff163'ü yaklaşık 2 yıldır aktif olarak kullanan birisiyim. Siteyi kullanmayı düşünüp de karışık bulanlar, ne yapacağını tam bilmeyenler için bir rehber hazırlamaya karar verdim. Siteye kayıt olalı uzun zaman geçtiği için girişte ne yapıldığını tam hatırlamıyorum ama kısaca login/register dedikten sonra Other login methods kısmından Steam ile giriş yapıyoruz.

Siteye giriş yaptıktan sonra yapacağımız ilk iş sitenin en sağında bulunan kısımda okla göstermiş olduğum App kısmına tıklamanız.

1686064153043.png

Açılan sekme bizi Google Play ve App Store üzerinden uygulama indirme ekranına yönlendiriyor. Size uygun olanı seçip telefonunuza indirin. (Telefona uygulamayı indirmek mecburiyetindeyiz yoksa işlem yapamıyoruz.)

1686064252701.png

Uygulamayı indirip giriş yaptıktan sonra bilgisayar üzerinden devam edebiliriz işlemlere.

Sıradaki işlem API keyinizi siteye vermek olacak. Api keyinizi vermeden önce şifrenizi değiştirmenizi öneririm. Başka sitelere girdiyseniz bazen API keyinizin ele geçirilme, çalınma durumları olabiliyor. API keyinizin çalınıp çalınmadığını bilemediğimiz için riske atmadan en garanti korunma yöntemi şifre sıfırlamak olacaktır. Şifrenizi yeniledikten sonra API Key linkine giriş yapın ve yeni bir API key oluşturun. Alan Adı kısmına istediğinizi yazabilirsiniz hiçbir önemi yok ama yine de hatırlayacağınız bir şey olması iyi olur.

1686065247924.png

API Keyimizi oluşturduktan sonra böyle bir ekran karşılayacak bizi. API keyinizi hiçbir yerde paylaşmayın sadece buff'a vermek için oluşturduk. Anahtar kısmını kopyaladıktan sonra buffa dönüş yapalım.

1686065577533.png

Buff'ta öncelikle sağ üstte bulunan nickimize tıklıyoruz. Devamında Account kısmına gelerek hem API keyimizi hem de Trade Url'mizi yapıştırıp kaydediyoruz.

1686065936802.png
1686065975614.png
1686066048331.png

Bu işlemleri yaptıktan sonra siteyi kullanmaya başlayabiliriz. Siteye sadece eşya satarak bakiye yükleyebiliyoruz. Onun dışında maalesef bir bakiye yükleme yöntemi bulamadım ben.

Hem alış hem satış olayını en güvenli nasıl gerçekleştirebileceğinizi resimli örneklerle anlatmaya çalışacağım ama öncesinde siteyi yüzeysel bir tanıtayım.

Home: Şu anda fotoğrafta görmüş olduğunuz ana sayfamızı göstermekte.
Market: Satış listelemelerin olduğu pazar
News: Bu kısımda haberleri gösteriyor fakat Çinçe olduğu için kullanacağımız bir şey değil.
CS2 Screenshot: CS2'de skinlerin nasıl gözüktüğüyle ilgili bir screenshot botu. Herkeste bu özellik yok maalesef.
Inventory: Envanterimize yönlendirir.
Sale: Satışta olan item, skinlerimizi gösterir
Buy Order: Detaylı bir şekilde açıklayacağım ama yüzeysel değinmek gerekirse oluşturduğumuz buy orderlara burdan ulaşabiliriz.

1686076348495.png

Yüzeysel bir değindiğimize göre satış kısmından başlayalım.

SATIŞ İŞLEMİ:

Sitede CS:GO, DOTA2, RUST VE TF2 olmak üzere 4 çeşit alım satım yapabileceğimiz yer mevcut. DOTA2 kısmını hiç kullanmadığım için o kısım hakkında bilgilendirme yapamayacağım.

1686066497046.png

Önceliğimiz CS:GO olduğu için direkt CS:GO üzerinden örneklendirerek anlatmak istiyorum.

İlk olarak Inventory kısmına giriş yapıyoruz. Trade URL'mizi verdiğimiz için envanterimizde ne var ne yok burda gözükecektir. Eğer envanteriniz gözükmüyorsa refreshleyin veya gir çık yapmayı deneyin.

1686073356206.png

Inventory kısmına geldikten sonra satmak istediğimiz skini seçiyoruz ve sağ üstte bulunan Sell butonuna tıklıyoruz.
1686073569921.png

Karşımıza bu şekil bir ekran çıkacak. Buyer Payment kısmına satış fiyatımızı yazıyoruz. Actual Income kısmında ise bakiyemize geçecek tutar gözükmekte.

-Kırmızı renkle göstermiş olduğum Pricing All, itemlerimizi otomatik olarak Market Price'dan bir tık az fiyata ayarlar. Resimde ¥ 1.25 olarak gözüken itemimiz için Pricing All'a bastığımızda ¥ 1.24 olarak Buyer Payment kısmına yansır.

-Yeşil renkle göstermiş olduğum Merge, birden çok aynı iteme sahipseniz hepsini bir araya toplamanıza yardımcı olur.

İteminizi satarken herhangi bir not, açıklama eklemek isterseniz Add a description kısmına tıklayarak istediğinizi yazabilirsiniz.

1686073649223.png

Fiyatımızı belirledikten sonra itemimizi Sell kısmına basarak satışa koyabiliriz.

1686074255737.png

Itemimizi takip etmek, ilandan kaldırmak, fiyatını güncellemek ve satıldığı zaman teslim etmek için yukarıda bulunan Sale kısmına geliyoruz.

-İlandan kaldırmak için satıştaki itemi seçip fotoğrafta da görülen Unlist butonuna tıklıyoruz.
-Itemimizin fiyatını değiştirmek için itemi seçip Change price butonuna basıyoruz ve yeni fiyatı girip Confirm diyerek fiyatımızı güncellemiş oluyoruz.
İteminizin likitlik durumuna göre satılma süresi uzayıp kısalabilir haberiniz olsun.

1686074354966.png

İtemimiz satıldığı zaman telefonumuza bu şekil bir bildirim geliyor. Ben işlemlerimi hep telefon üzerinden yapıyorum bana daha güvenilir ve kolay geldiği için. Sizlere de telefon üzerinden örneklendirme yapacağım. Bilgisayar üzerinden de yapılabilir ama çok da önermiyorum açıkçası.

Uygulamada Steam hesabınızı tekrar bağlamanızı isterse bağlayın bir sıkıntı yaşamazsınız.

İtemimiz satıldığı zaman bu şekil bir bildirim geliyor telefonumuza.

1686076824191.png

Uygulamaya giriş yaptığımızda Sell kısmında bildirim olduğunu görüyoruz.

1686076895913.png

Tıklayıp gittiğimizde bizi böyle bir ekran karşılıyor:

1686076926011.png

Deliver kısmına tıkladığımızda bu şekil bir sekme açılıyor. Burdan Accept kısmına basıyoruz.

1686077008808.png

Accept'e bastığımızda karşımıza böyle bir ekran çıkıyor. Burda Daire içinde olan 3 satış yapacağımız kişinin Steam levelini gösterirken sağda bulunan kare içindeki 3 ise satış yapacağımız kişinin Steam hesabının kaç yıllık olduğunu göstermekte. Bu sayılar kullanıcıdan kullanıcıya değişir. Önemli olan sizin bu takası Steam üzerinden onaylarken bu sayıların eşleşip eşleşmediğini kontrol etmeniz.

1686077055158.png

Steam'i açıp Onaylamalar kısmına geliyorum ve yukarıda söylemiş olduğum Level 3 ve 3 yıllık Steam hesabı ifadelerinin eşleştiğini görüyorum. Artık rahatlıkla takası onaylayabiliriz.

1686077218709.png

Takas teklifini onayladıktan 1-2 dakika sonra bakiyemiz güncellenmiş olur. Eğer ki iteminiz satılır da gönderim yapmazsanız 3 gün siteden ban yersiniz haberiniz olsun. Ceza sistemini detaylı bilmiyorum maalesef bilgilendirme yapamayacağım bu konuyla alakalı.

Satış işlemini anlattığımıza göre nasıl alım yapacağımızı da örneklerle göstermeye çalışayım.

ALIŞ İŞLEMİ:
Öncelikle market kısmına giriş yapıyoruz. Bizi böyle bir ekran karşılıyor:

1686078404456.png

Burada detaylı bir filtreleme ekranı önümüze çıkıyor. Bu ekrandan istediğimiz bıçağı, hangi silahta hangi skini istiyorsak onu rahatlıkla aratarak bulabiliriz.

1686078453676.png

Burda değinmek istediğim tek yer Stickers kısmı olacak. Stickerlı bir skin almak istiyorsanız istediğiniz stickerı, Stickers kısmına tıklayıp Customize diyerek filtreleyebilirsiniz.

1686078783116.png

Customize ekranına bastığımız zaman karşımıza böyle bir ekran çıkmakta. Bu ekranda istediğimiz stickerı sol üstte aratarak aşağıya ekliyoruz. Confirm'e bastıktan sonra karşımıza bu filtremize uygun skinler gelecektir. Aşağıda stickerın eklendiği her bir kare silah üzerine yapıştırılan stickerın slotunu temsil etmektedir.

1686078852199.png

Stickerlı skinleriniz overpay alabilir. Satış yaparken stickerların ne kadar overpay eklediğini bilen birilerine sormanız size daha çok para kazandıraiblir. Aklınızda bulunsun

Sticker işlemine değindimize göre normal alım işlemine dönüş yapalım.

Evet markete geldik istediğimiz skini arattık ve bulduk. Listeleme ekranına tıkladığımız zaman karşımıza skinler cikacaktir. Örnekle anlatmanın daha faydalı olduğunu düşündüğüm için AK-47 | Slate (Field-Tested) alarak sizlere nasıl alım yapıldığını göstermek istiyorum.

Görmüş olduğunuz gibi burdan almak istediğimiz skinin sayfasına geldik. İsterseniz yukarıda anlattığım yöntemle sadece bu silahın üzerinde Stickers kısmına basarak stickerlı bir filtreleme yapabilirsiniz.

Ekranda görülen Trade Records genel olarak skinin geçmiş satış fiyatlarını gösterir. Price Trend ise son 1 aylık ve 6 aylık fiyat grafiğini göstermektedir.
Alış kısmı daha basit ve daha güvenilir. Şimdi burda görmüş olduğunuz gibi listelemeler mevcut. Ben örnek verdiğim için en ucuzunu almayı tercih ediyorum.

1686080188137.png

Buy dediğim zaman karşıma Confirm ekranı çıkıyor. BUFF balance-Alipay ile ödeme yapıyorum.

1686080209406.png

Ödemeyi yaptıktan sonra bana iki seçenek sunuyor. Uygulama üzerinden takası yolla veya satıcı sana takas atsın sen onayla şeklinde. Tavsiye edilen buff uygulaması üzerinden bizim takas teklifi atmamız olduğu için onu seçiyorum. Takas teklifini 5 dakika içinde telefondan göndermeniz gerekmekte aksi takdirde takas iptal olur ve bakiyeniz cüzdanınıza geri yatar.

1686080217566.png

Uygulamaya giriş yaparak Me kısmına geliyorum. Burada Buy History kısmında bildirim var. Oraya tıklıyorum buy history ekranına gidiyorum. Burada satın aldığımız skin gözükmekte. Üstüne tıkladığımız zaman Send Offer butonu geliyor. Ona tıklıyoruz ve takas teklifimizi oluşturuyoruz.

1686080548276.png
1686080615594.png

1686080736558.png

Takas teklifimiz oluştuktan sonra Order Details ekranına yönlendiriyor bizi. Bu ekranda bizim için önemli olan uyarılar şu şekilde:

1- Satıcı 12 saat içinde takası yollamak zorunda yollamazsa eğer bakiyeniz iade edilecektir.
2- Eğer satın alımı iptal etmek istiyorsanız 30 dakika beklemek zorundasınız. 30 dakika sonunda iptal edebilirsiniz fakat öncesinde iptal ederseniz cezalandırılırsınız.

1686080877280.png

Evet alış işlemimiz tamam. Skinimiz envanterimize geldi artık.

1686081028635.png

Bu satın alımla ilgili değinmek istediğim ufak bir konu da Bargain sistemi.

Eğer ki alacağınız skin ¥100 ve üzerindeyse satıcıya pazarlık yapabiliyorsunuz. Bargain attığınız zaman Inventory'e gelip My Bargains kısmından teklifinizi görüntüleyebilir iptal etmek istiyorsanız da yarım saat sonunda iptal edebilirsiniz.

BUY ORDER

SATIŞ YAPARKEN:
Elinizde bulunan itemi hızlıca satmanız gerekiyorsa direkt Buy Order oluşturmuş insanlara satış yapabilirsiniz.

Örnek vererek anlatmak gerekirse satmak istediğim itemin listelemelerinin olduğu sayfaya girdim. Resimde de görüldüğü üzere Sell kısmının yanında Buy Order kısmı var. Ona tıklayarak kimin ne kadar fiyata kaç adet buy order oluşturduğunu görebilirsiniz. Eğer fiyat hoşunuza giderse Supply diyerek iteminizi hızlıca satabilirsiniz.

1686075491949.png

Buy Order oluşturan insanların yanında mavi bir işaret varsa o kişinin Auto Receiver'ı açıktır. Bu tarz kişilere Supply yaptığınız durumda satış işleminiz otomatik olarak onaylanacaktır. Mavi işareti olmayan birine Supply yaparsanız o kişiye takası yollarsınız ve takası yolladığınız kişinin takasınızı onaylamasını beklersiniz.

1686075607218.png

ALIM YAPARKEN: Yeterli bakiyeniz yoksa veya daha düşükten item, skin almak istiyorsanız Buy Order oluşturabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz skine, iteme gelerek Place Buy Order'a tıklayıp Buy Order oluşturabilirsiniz.

1686075993798.png

Buy order oluşturup örneklendirmek gerekirse:

Price kısmına satın almak istediğimiz fiyatı Quantity kısmına da kaç adet almak istediğimizi yazıyoruz ve confirmliyoruz.

1686076150860.png

Confirm'e bastıktan sonra bizi böyle bir ödeme ekranı karşılıyor. Ben şimdiye kadar hep en üstte gözüken BUFF balance-Alipay ödeme yöntemini kullandım. Diğer ödeme yöntemleri genelde kapalı oluyor zaten. Ödeme yöntemi seçildikten sonra Pay diyoruz ve buy order oluşturmuş oluyoruz.

1686077770789.png

Oluşturduğumuz Buy Order'ı burdan Cancel diyerek iptal edebiliriz.

1686077996152.png

Inventory'nin sağ tarafında Buy Order kısmı var. Oraya da ufak değinmek gerekirse burdan Buy Order Status'unuzu, geçmişte oluşturduğunuz ve aktif buy orderlarınızı görebilirsiniz.

1686078187794.png

Favoriye Ekleme

Hoşunuza giden bir skin varsa listelemenin yanında bulunan kalbe tıklayarak favorilerinize ekleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden Me kısmından, bilgisayar üzerinden ise App kısmının altında bulunan Favorites kısmından ulaşabilirsiniz

1686081728317.png

Buff Points

Son olarak bu konuya değinip rehberi sonlandıracağım. Alım satım yaptıkça alım-satım miktarına göre puan birikiyor ve bu puanlarla bazı güzel buff içinde kullanabileceğiniz özellikler satın alabiliyorsunuz. Biriken puanlarınızı sadece telefon uygulaması üzerinden harcayabiliyorsunuz. Uygulamayı açıp Me kısmından Points'e tıklayarak puanları kullanabilirsiniz.

1686081508316.png

Benim en çok kullandığım özellik 1d Inspect Premium özelliği. Bu özellik sayesinde markette satışta olan skinlerin kaç kez görüntülendiğini kaç kişinin favoriye eklediğini, takip ettiğini görebiliyoruz.

1686081975259.png

Uzun bir rehber olduğunun farkındayım ama tüm detaylarıyla siteyi anlatmış oldum. Hala değinmediğim ufak tefek konular var fakat çok da önemli şeyler değil.

Dosya Ekleri

• 1686074180402.png
    1686074180402.png
    2,3 KB · Görüntüleme: 44
  • 1686076876119.png
    1686076876119.png
    7,1 KB · Görüntüleme: 42
  • 1686076959394.png
    1686076959394.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 34
  • 1686076973705.png
    1686076973705.png
    61,8 KB · Görüntüleme: 40
  • 1686078815653.png
    1686078815653.png
    57 KB · Görüntüleme: 48
  • 1686079293467.png
    1686079293467.png
    229,2 KB · Görüntüleme: 31
  • 1686080029883.png
    1686080029883.png
    197,5 KB · Görüntüleme: 63
CS:GO'nun skin piyasasının en büyük marketlerinden birisi. Trade banım kalktıktan sonra birkaç skin satıp yenilerini alacaktım bu çok işime yarayacak. Ellerinize sağlık.

Buff163'ü yaklaşık 2 yıldır aktif olarak kullanan birisiyim. Siteyi kullanmayı düşünüp de karışık bulanlar, ne yapacağını tam bilmeyenler için bir rehber hazırlamaya karar verdim. Siteye kayıt olalı uzun zaman geçtiği için girişte ne yapıldığını tam hatırlamıyorum ama kısaca login/register dedikten sonra other login methods kısmından Steam ile giriş yapıyoruz.

Siteye giriş yaptıktan sonra yapacağımız ilk iş sitenin en sağında bulunan kısımda okla göstermiş olduğum App kısmına tıklamanız.

Eki Görüntüle 1809609

Açılan sekme bizi Google Play ve App Store üzerinden uygulama indirme ekranına yönlendiriyor. Size uygun olanı seçip telefonunuza indirin. (telefona uygulamayı indirmek mecburiyetindeyiz yoksa işlem yapamıyoruz.)

Eki Görüntüle 1809610

Uygulamayı indirip giriş yaptıktan sonra bilgisayar üzerinden devam edebiliriz işlemlere.

Sıradaki işlem API keyinizi siteye vermek olacak. API keyinizi vermeden önce şifrenizi değiştirmenizi öneririm. Başka sitelere girdiyseniz bazen API keyinizin ele geçirilme, çalınma durumları olabiliyor. API keyinizin çalınıp çalınmadığını bilemediğimiz için riske atmadan en garanti korunma yöntemi şifre sıfırlamak olacaktır. Şifrenizi yeniledikten sonra API Key linkine giriş yapın ve yeni bir API key oluşturun. Alan adı kısmına istediğinizi yazabilirsiniz hiçbir önemi yok ama yine de hatırlayacağınız bir şey olması iyi olur.

Eki Görüntüle 1809635

API keyimizi oluşturduktan sonra böyle bir ekran karşılayacak bizi. API keyinizi hiçbir yerde paylaşmayın sadece Buff'a vermek için oluşturduk. Anahtar kısmını kopyaladıktan sonra buffa dönüş yapalım.

Eki Görüntüle 1809642

Buff'ta öncelikle sağ üstte bulunan nickimize tıklıyoruz. Devamında account kısmına gelerek hem API keyimizi hem de trade URL'mizi yapıştırıp kaydediyoruz.

Eki Görüntüle 1809646Eki Görüntüle 1809648Eki Görüntüle 1809649

Bu işlemleri yaptıktan sonra siteyi kullanmaya başlayabiliriz. Siteye sadece eşya satarak bakiye yükleyebiliyoruz. Onun dışında maalesef bir bakiye yükleme yöntemi bulamadım ben.

Hem alış hem satış olayını en güvenli nasıl gerçekleştirebileceğinizi resimli örneklerle anlatmaya çalışacağım ama öncesinde siteyi yüzeysel bir tanıtayım.

Home: şu anda fotoğrafta görmüş olduğunuz ana sayfamızı göstermekte.
market: satış listelemelerin olduğu pazar.
news: bu kısımda haberleri gösteriyor fakat Çince olduğu için kullanacağımız bir şey değil.
CS2 screenshot: CS2'de skinlerin nasıl gözüktüğüyle ilgili bir screenshot botu. Herkeste bu özellik yok maalesef.
ınventory: envanterimize yönlendirir.
sale: satışta olan item, skinlerimizi gösterir.
buy order: detaylı bir şekilde açıklayacağım ama yüzeysel değinmek gerekirse oluşturduğumuz buy orderlara buradan ulaşabiliriz.

Eki Görüntüle 1809864

satış işlemi:

Sitede CS:GO, DotA2, Rust ve TF2 olmak üzere 4 çeşit alım satım yapabileceğimiz yer mevcut. DotA2 kısmını hiç kullanmadığım için o kısım hakkında bilgilendirme yapamayacağım.

Eki Görüntüle 1809653

Önceliğimiz CS:GO olduğu için direkt CS:GO üzerinden örneklendirerek anlatmak istiyorum.

İlk olarak ınventory kısmına giriş yapıyoruz. Trade URL'mizi verdiğimiz için envanterimizde ne var ne yok burada gözükecektir. Eğer envanteriniz gözükmüyorsa refreshleyin veya gir çık yapmayı deneyin.

Eki Görüntüle 1809782

Inventory kısmına geldikten sonra satmak istediğimiz skini seçiyoruz ve sağ üstte bulunan sell butonuna tıklıyoruz.
Eki Görüntüle 1809798

Karşımıza bu şekil bir ekran çıkacak. buyer payment kısmına satış fiyatımızı yazıyoruz. actual ıncome kısmında ise bakiyemize geçecek tutar gözükmekte.

-Kırmızı renkle göstermiş olduğum pricing all, itemlerimizi otomatik olarak market Price'dan bir tık az fiyata ayarlar. Resimde ¥ 1.25 olarak gözüken itemimiz için pricing All'a bastığımızda ¥ 1.24 olarak buyer payment kısmına yansır.

-Yeşil renkle göstermiş olduğum merge, birden çok aynı iteme sahipseniz hepsini bir araya toplamanıza yardımcı olur.

İteminizi satarken herhangi bir not, açıklama eklemek isterseniz add a description kısmına tıklayarak istediğinizi yazabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1809800

Fiyatımızı belirledikten sonra itemimizi sell kısmına basarak satışa koyabiliriz.

Eki Görüntüle 1809814

Itemimizi takip etmek, ilandan kaldırmak, fiyatını güncellemek ve satıldığı zaman teslim etmek için yukarıda bulunan sale kısmına geliyoruz.

-İlandan kaldırmak için satıştaki itemi seçip fotoğrafta da görülen unlist butonuna tıklıyoruz.
-Itemimizin fiyatını değiştirmek için itemi seçip change price butonuna basıyoruz ve yeni fiyatı girip confirm diyerek fiyatımızı güncellemiş oluyoruz.
İteminizin likitlik durumuna göre satılma süresi uzayıp kısalabilir haberiniz olsun.

Eki Görüntüle 1809817

İtemimiz satıldığı zaman telefonumuza bu şekil bir bildirim geliyor. Ben işlemlerimi hep telefon üzerinden yapıyorum bana daha güvenilir ve kolay geldiği için. Sizlere de telefon üzerinden örneklendirme yapacağım. Bilgisayar üzerinden de yapılabilir ama çok da önermiyorum açıkçası.

Uygulamada Steam hesabınızı tekrar bağlamanızı isterse bağlayın bir sıkıntı yaşamazsınız.

Eki Görüntüle 1809875

Uygulamaya giriş yaptığımızda sell kısmında bildirim olduğunu görüyoruz.

Eki Görüntüle 1809879

Eki Görüntüle 1809880

Deliver kısmına tıkladığımızda bu şekil bir sekme açılıyor. Buradan accept kısmına basıyoruz.

Eki Görüntüle 1809883

Accept'e bastığımızda karşımıza böyle bir ekran çıkıyor. Burada daire içinde olan 3 satış yapacağımız kişinin Steam levelini gösterirken sağda bulunan kare içindeki 3 ise satış yapacağımız kişinin Steam hesabının kaç yıllık olduğunu göstermekte. Bu sayılar kullanıcıdan kullanıcıya değişir. önemli olan sizin bu takası Steam üzerinden onaylarken bu sayıların eşleşip eşleşmediğini kontrol etmeniz.

Eki Görüntüle 1809885

Steam'i açıp onaylamalar kısmına geliyorum ve yukarıda söylemiş olduğum level 3 ve 3 yıllık Steam hesabı ifadelerinin eşleştiğini görüyorum. Artık rahatlıkla takası onaylayabiliriz.

Eki Görüntüle 1809896

Takas teklifini onayladıktan 1-2 dakika sonra bakiyemiz güncellenmiş olur. eğer ki iteminiz satılır da gönderim yapmazsanız 3 gün siteden ban yersiniz haberiniz olsun. ceza sistemini detaylı bilmiyorum maalesef bilgilendirme yapamayacağım bu konuyla alakalı.

Satış işlemini anlattığımıza göre nasıl alım yapacağımızı da örneklerle göstermeye çalışayım.

alış işlemi:

Eki Görüntüle 1809935

Burada detaylı bir filtreleme ekranı önümüze çıkıyor. Bu ekrandan istediğimiz bıçağı, hangi silahta hangi skini istiyorsak onu rahatlıkla aratarak bulabiliriz.

Eki Görüntüle 1809937

Burada değinmek istediğim tek yer stickers kısmı olacak. Stickerlı bir skin almak istiyorsanız istediğiniz stickerı, stickers kısmına tıklayıp customize diyerek filtreleyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1809943

Customize ekranına bastığımız zaman karşımıza böyle bir ekran çıkmakta. Bu ekranda istediğimiz stickerı sol üstte aratarak aşağıya ekliyoruz. Confirm'e bastıktan sonra karşımıza bu filtremize uygun skinler gelecektir. Aşağıda stickerın eklendiği her bir kare silah üzerine yapıştırılan stickerın slotunu temsil etmektedir.

Eki Görüntüle 1809945

Stickerlı skinleriniz overpay alabilir. Satış yaparken stickerların ne kadar overpay eklediğini bilen birilerine sormanız size daha çok para kazandıraibilir. Aklınızda bulunsun.

Evet markete geldik istediğimiz skini arattık ve bulduk. Listeleme ekranına tıkladığımız zaman karşımıza skinler cikacaktir. Örnekle anlatmanın daha faydalı olduğunu düşündüğüm için AK-47 | slate (field-tested) alarak sizlere nasıl alım yapıldığını göstermek istiyorum.

Görmüş olduğunuz gibi buradan almak istediğimiz skinin sayfasına geldik. İsterseniz yukarıda anlattığım yöntemle sadece bu silahın üzerinde stickers kısmına basarak stickerlı bir filtreleme yapabilirsiniz.

Ekranda görülen trade records genel olarak skinin geçmiş satış fiyatlarını gösterir. price trend ise son 1 aylık ve 6 aylık fiyat grafiğini göstermektedir.
Alış kısmı daha basit ve daha güvenilir. Şimdi burada görmüş olduğunuz gibi listelemeler mevcut. Ben örnek verdiğim için en ucuzunu almayı tercih ediyorum.

Eki Görüntüle 1809986

Buy dediğim zaman karşıma confirm ekranı çıkıyor. Buff balance-alipay ile ödeme yapıyorum.

Eki Görüntüle 1809988

Ödemeyi yaptıktan sonra bana iki seçenek sunuyor. Uygulama üzerinden takası yolla veya satıcı sana takas atsın sen onayla şeklinde. tavsiye edilen buff uygulaması üzerinden bizim takas teklifi atmamız olduğu için onu seçiyorum. takas teklifini 5 dakika içinde telefondan göndermeniz gerekmekte aksi takdirde takas iptal olur ve bakiyeniz cüzdanınıza geri yatar.

Eki Görüntüle 1809989

Uygulamaya giriş yaparak me kısmına geliyorum. Burada buy history kısmında bildirim var. Oraya tıklıyorum buy history ekranına gidiyorum. Burada satın aldığımız skin gözükmekte. Üstüne tıkladığımız zaman send offer butonu geliyor. Ona tıklıyoruz ve takas teklifimizi oluşturuyoruz.

Eki Görüntüle 1809997Eki Görüntüle 1809999

Eki Görüntüle 1810005

Takas teklifimiz oluştuktan sonra order details ekranına yönlendiriyor bizi. Bu ekranda bizim için önemli olan uyarılar şu şekilde:

1- satıcı 12 saat içinde takası yollamak zorunda yollamazsa eğer bakiyeniz iade edilecektir.
2- eğer satın alımı iptal etmek istiyorsanız 30 dakika beklemek zorundasınız. 30 dakika sonunda iptal edebilirsiniz fakat öncesinde iptal ederseniz cezalandırılırsınız.

Eki Görüntüle 1810017

Eki Görüntüle 1810021

Bu satın alımla ilgili değinmek istediğim ufak bir konu da bargain sistemi.

Eğer ki alacağınız skin ¥100 ve üzerindeyse satıcıya pazarlık yapabiliyorsunuz. Bargain attığınız zaman ınventory'e gelip my bargains kısmından teklifinizi görüntüleyebilir iptal etmek istiyorsanız da yarım saat sonunda iptal edebilirsiniz.

buy order.

Satış yaparken:
elinizde bulunan itemi hızlıca satmanız gerekiyorsa direkt buy order oluşturmuş insanlara satış yapabilirsiniz.

Örnek vererek anlatmak gerekirse satmak istediğim itemin listelemelerinin olduğu sayfaya girdim. Resimde de görüldüğü üzere sell kısmının yanında buy order kısmı var. Ona tıklayarak kimin ne kadar fiyata kaç adet buy order oluşturduğunu görebilirsiniz. Eğer fiyat hoşunuza giderse Supply diyerek iteminizi hızlıca satabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1809842

Buy order oluşturan insanların yanında mavi bir işaret varsa o kişinin Auto receiver'ı açıktır. Bu tarz kişilere Supply yaptığınız durumda satış işleminiz otomatik olarak onaylanacaktır. Mavi işareti olmayan birine Supply yaparsanız o kişiye takası yollarsınız ve takası yolladığınız kişinin takasınızı onaylamasını beklersiniz.

Eki Görüntüle 1809843

alım yaparken: yeterli bakiyeniz yoksa veya daha düşükten item, skin almak istiyorsanız buy order oluşturabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz skine, iteme gelerek place buy order'a tıklayıp buy order oluşturabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1809854

Price kısmına satın almak istediğimiz fiyatı quantity kısmına da kaç adet almak istediğimizi yazıyoruz ve confirmliyoruz.

Eki Görüntüle 1809860

Confirm'e bastıktan sonra bizi böyle bir ödeme ekranı karşılıyor. Ben şimdiye kadar hep en üstte gözüken buff balance-alipay ödeme yöntemini kullandım. Diğer ödeme yöntemleri genelde kapalı oluyor zaten. Ödeme yöntemi seçildikten sonra pay diyoruz ve buy order oluşturmuş oluyoruz.

Eki Görüntüle 1809911

Oluşturduğumuz buy Order'ı buradan cancel diyerek iptal edebiliriz.

Eki Görüntüle 1809916

Inventory'nin sağ tarafında buy order kısmı var. Oraya da ufak değinmek gerekirse buradan buy order status'unuzu, geçmişte oluşturduğunuz ve aktif buy orderlarınızı görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1809926

favoriye ekleme

Hoşunuza giden bir skin varsa listelemenin yanında bulunan kalbe tıklayarak favorilerinize ekleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden me kısmından, bilgisayar üzerinden ise App kısmının altında bulunan favorites kısmından ulaşabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1810029

buff points

Son olarak bu konuya değinip rehberi sonlandıracağım. Alım satım yaptıkça alım-satım miktarına göre puan birikiyor ve bu puanlarla bazı güzel buff içinde kullanabileceğiniz özellikler satın alabiliyorsunuz. Biriken puanlarınızı sadece telefon uygulaması üzerinden harcayabiliyorsunuz. Uygulamayı açıp me kısmından points'e tıklayarak puanları kullanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1810027

Benim en çok kullandığım özellik 1D ınspect premium özelliği. Bu özellik sayesinde markette satışta olan skinlerin kaç kez görüntülendiğini kaç kişinin favoriye eklediğini, takip ettiğini görebiliyoruz.

Eki Görüntüle 1810037

Uzun bir rehber olduğunun farkındayım ama tüm detaylarıyla siteyi anlatmış oldum. Hala değinmediğim ufak tefek konular var fakat çok da önemli şeyler değil.

Hocam bir göz gezdirdim gerçekten de harika rehber aklımı çelen kısım para yatırmak oldu keşke alipay üzerinden yatırılsaydı çok çok daha karlı işlem yapardık ama böylesi de çok iyi.

Buff163'ü yaklaşık 2 yıldır aktif olarak kullanan birisiyim. Siteyi kullanmayı düşünüp de karışık bulanlar, ne yapacağını tam bilmeyenler için bir rehber hazırlamaya karar verdim. Siteye kayıt olalı uzun zaman geçtiği için girişte ne yapıldığını tam hatırlamıyorum ama kısaca login/register dedikten sonra other login methods kısmından Steam ile giriş yapıyoruz.

Eki Görüntüle 1809609

Açılan sekme bizi Google Play ve App Store üzerinden uygulama indirme ekranına yönlendiriyor. Size uygun olanı seçip telefonunuza indirin. (telefona uygulamayı indirmek mecburiyetindeyiz yoksa işlem yapamıyoruz.)

Eki Görüntüle 1809610

Sıradaki işlem API keyinizi siteye vermek olacak. API keyinizi vermeden önce şifrenizi değiştirmenizi öneririm. Başka sitelere girdiyseniz bazen API keyinizin ele geçirilme, çalınma durumları olabiliyor. API keyinizin çalınıp çalınmadığını bilemediğimiz için riske atmadan en garanti korunma yöntemi şifre sıfırlamak olacaktır. Şifrenizi yeniledikten sonra API Key linkine giriş yapın ve yeni bir API key oluşturun. Alan adı kısmına istediğinizi yazabilirsiniz hiçbir önemi yok ama yine de hatırlayacağınız bir şey olması iyi olur.

Eki Görüntüle 1809635

API keyimizi oluşturduktan sonra böyle bir ekran karşılayacak bizi. API keyinizi hiçbir yerde paylaşmayın sadece Buff'a vermek için oluşturduk. Anahtar kısmını kopyaladıktan sonra buffa dönüş yapalım.

Eki Görüntüle 1809642

Buff'ta öncelikle sağ üstte bulunan nickimize tıklıyoruz. Devamında account kısmına gelerek hem API keyimizi hem de trade URL'mizi yapıştırıp kaydediyoruz.

Eki Görüntüle 1809646Eki Görüntüle 1809648Eki Görüntüle 1809649

Home: şu anda fotoğrafta görmüş olduğunuz ana sayfamızı göstermekte.
market: satış listelemelerin olduğu pazar.
news: bu kısımda haberleri gösteriyor fakat Çince olduğu için kullanacağımız bir şey değil.
CS2 screenshot: CS2'de skinlerin nasıl gözüktüğüyle ilgili bir screenshot botu. Herkeste bu özellik yok maalesef.
ınventory: envanterimize yönlendirir.
sale: satışta olan item, skinlerimizi gösterir.
buy order: detaylı bir şekilde açıklayacağım ama yüzeysel değinmek gerekirse oluşturduğumuz buy orderlara buradan ulaşabiliriz.

Eki Görüntüle 1809864

satış işlemi:

Sitede CS:GO, DotA2, Rust ve TF2 olmak üzere 4 çeşit alım satım yapabileceğimiz yer mevcut. DotA2 kısmını hiç kullanmadığım için o kısım hakkında bilgilendirme yapamayacağım.

Eki Görüntüle 1809653

İlk olarak ınventory kısmına giriş yapıyoruz. Trade URL'mizi verdiğimiz için envanterimizde ne var ne yok burada gözükecektir. Eğer envanteriniz gözükmüyorsa refreshleyin veya gir çık yapmayı deneyin.

Eki Görüntüle 1809782

Inventory kısmına geldikten sonra satmak istediğimiz skini seçiyoruz ve sağ üstte bulunan sell butonuna tıklıyoruz.
Eki Görüntüle 1809798

Karşımıza bu şekil bir ekran çıkacak. buyer payment kısmına satış fiyatımızı yazıyoruz. actual ıncome kısmında ise bakiyemize geçecek tutar gözükmekte.

-Kırmızı renkle göstermiş olduğum pricing all, itemlerimizi otomatik olarak market Price'dan bir tık az fiyata ayarlar. Resimde ¥ 1.25 olarak gözüken itemimiz için pricing All'a bastığımızda ¥ 1.24 olarak buyer payment kısmına yansır.

-Yeşil renkle göstermiş olduğum merge, birden çok aynı iteme sahipseniz hepsini bir araya toplamanıza yardımcı olur.

İteminizi satarken herhangi bir not, açıklama eklemek isterseniz add a description kısmına tıklayarak istediğinizi yazabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1809800

Fiyatımızı belirledikten sonra itemimizi sell kısmına basarak satışa koyabiliriz.

Eki Görüntüle 1809814

Itemimizi takip etmek, ilandan kaldırmak, fiyatını güncellemek ve satıldığı zaman teslim etmek için yukarıda bulunan sale kısmına geliyoruz.

-İlandan kaldırmak için satıştaki itemi seçip fotoğrafta da görülen unlist butonuna tıklıyoruz.
-Itemimizin fiyatını değiştirmek için itemi seçip change price butonuna basıyoruz ve yeni fiyatı girip confirm diyerek fiyatımızı güncellemiş oluyoruz.

Eki Görüntüle 1809817

Eki Görüntüle 1809875

Uygulamaya giriş yaptığımızda sell kısmında bildirim olduğunu görüyoruz.

Eki Görüntüle 1809879

Eki Görüntüle 1809880

Deliver kısmına tıkladığımızda bu şekil bir sekme açılıyor. Buradan accept kısmına basıyoruz.

Eki Görüntüle 1809883

Accept'e bastığımızda karşımıza böyle bir ekran çıkıyor. Burada daire içinde olan 3 satış yapacağımız kişinin Steam levelini gösterirken sağda bulunan kare içindeki 3 ise satış yapacağımız kişinin Steam hesabının kaç yıllık olduğunu göstermekte. Bu sayılar kullanıcıdan kullanıcıya değişir. önemli olan sizin bu takası Steam üzerinden onaylarken bu sayıların eşleşip eşleşmediğini kontrol etmeniz.

Eki Görüntüle 1809885

Steam'i açıp onaylamalar kısmına geliyorum ve yukarıda söylemiş olduğum level 3 ve 3 yıllık Steam hesabı ifadelerinin eşleştiğini görüyorum. Artık rahatlıkla takası onaylayabiliriz.

Eki Görüntüle 1809896

Takas teklifini onayladıktan 1-2 dakika sonra bakiyemiz güncellenmiş olur. eğer ki iteminiz satılır da gönderim yapmazsanız 3 gün siteden ban yersiniz haberiniz olsun. ceza sistemini detaylı bilmiyorum maalesef bilgilendirme yapamayacağım bu konuyla alakalı.

alış işlemi:

Eki Görüntüle 1809935

Eki Görüntüle 1809937

Burada değinmek istediğim tek yer stickers kısmı olacak. Stickerlı bir skin almak istiyorsanız istediğiniz stickerı, stickers kısmına tıklayıp customize diyerek filtreleyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1809943

Eki Görüntüle 1809945

Stickerlı skinleriniz overpay alabilir. Satış yaparken stickerların ne kadar overpay eklediğini bilen birilerine sormanız size daha çok para kazandıraibilir. Aklınızda bulunsun.

Evet markete geldik istediğimiz skini arattık ve bulduk. Listeleme ekranına tıkladığımız zaman karşımıza skinler cikacaktir. Örnekle anlatmanın daha faydalı olduğunu düşündüğüm için AK-47 | slate (field-tested) alarak sizlere nasıl alım yapıldığını göstermek istiyorum.

Görmüş olduğunuz gibi buradan almak istediğimiz skinin sayfasına geldik. İsterseniz yukarıda anlattığım yöntemle sadece bu silahın üzerinde stickers kısmına basarak stickerlı bir filtreleme yapabilirsiniz.

Ekranda görülen trade records genel olarak skinin geçmiş satış fiyatlarını gösterir. price trend ise son 1 aylık ve 6 aylık fiyat grafiğini göstermektedir.
Alış kısmı daha basit ve daha güvenilir. Şimdi burada görmüş olduğunuz gibi listelemeler mevcut. Ben örnek verdiğim için en ucuzunu almayı tercih ediyorum.

Eki Görüntüle 1809986

Buy dediğim zaman karşıma confirm ekranı çıkıyor. Buff balance-alipay ile ödeme yapıyorum.

Eki Görüntüle 1809988

Ödemeyi yaptıktan sonra bana iki seçenek sunuyor. Uygulama üzerinden takası yolla veya satıcı sana takas atsın sen onayla şeklinde. tavsiye edilen buff uygulaması üzerinden bizim takas teklifi atmamız olduğu için onu seçiyorum. takas teklifini 5 dakika içinde telefondan göndermeniz gerekmekte aksi takdirde takas iptal olur ve bakiyeniz cüzdanınıza geri yatar.

Eki Görüntüle 1809989

Uygulamaya giriş yaparak me kısmına geliyorum. Burada buy history kısmında bildirim var. Oraya tıklıyorum buy history ekranına gidiyorum. Burada satın aldığımız skin gözükmekte. Üstüne tıkladığımız zaman send offer butonu geliyor. Ona tıklıyoruz ve takas teklifimizi oluşturuyoruz.

Eki Görüntüle 1809997Eki Görüntüle 1809999

Eki Görüntüle 1810005

Takas teklifimiz oluştuktan sonra order details ekranına yönlendiriyor bizi. Bu ekranda bizim için önemli olan uyarılar şu şekilde:

1- satıcı 12 saat içinde takası yollamak zorunda yollamazsa eğer bakiyeniz iade edilecektir.
2- eğer satın alımı iptal etmek istiyorsanız 30 dakika beklemek zorundasınız. 30 dakika sonunda iptal edebilirsiniz fakat öncesinde iptal ederseniz cezalandırılırsınız.

Eki Görüntüle 1810017

Eki Görüntüle 1810021

Bu satın alımla ilgili değinmek istediğim ufak bir konu da bargain sistemi.

Eğer ki alacağınız skin ¥100 ve üzerindeyse satıcıya pazarlık yapabiliyorsunuz. Bargain attığınız zaman ınventory'e gelip my bargains kısmından teklifinizi görüntüleyebilir iptal etmek istiyorsanız da yarım saat sonunda iptal edebilirsiniz.

buy order.

Satış yaparken:
elinizde bulunan itemi hızlıca satmanız gerekiyorsa direkt buy order oluşturmuş insanlara satış yapabilirsiniz.

Örnek vererek anlatmak gerekirse satmak istediğim itemin listelemelerinin olduğu sayfaya girdim. Resimde de görüldüğü üzere sell kısmının yanında buy order kısmı var. Ona tıklayarak kimin ne kadar fiyata kaç adet buy order oluşturduğunu görebilirsiniz. Eğer fiyat hoşunuza giderse Supply diyerek iteminizi hızlıca satabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1809842

Buy order oluşturan insanların yanında mavi bir işaret varsa o kişinin Auto receiver'ı açıktır. Bu tarz kişilere Supply yaptığınız durumda satış işleminiz otomatik olarak onaylanacaktır. Mavi işareti olmayan birine Supply yaparsanız o kişiye takası yollarsınız ve takası yolladığınız kişinin takasınızı onaylamasını beklersiniz.

Eki Görüntüle 1809843

alım yaparken: yeterli bakiyeniz yoksa veya daha düşükten item, skin almak istiyorsanız buy order oluşturabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz skine, iteme gelerek place buy order'a tıklayıp buy order oluşturabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1809854

Price kısmına satın almak istediğimiz fiyatı quantity kısmına da kaç adet almak istediğimizi yazıyoruz ve confirmliyoruz.

Eki Görüntüle 1809860

Confirm'e bastıktan sonra bizi böyle bir ödeme ekranı karşılıyor. Ben şimdiye kadar hep en üstte gözüken buff balance-alipay ödeme yöntemini kullandım. Diğer ödeme yöntemleri genelde kapalı oluyor zaten. Ödeme yöntemi seçildikten sonra pay diyoruz ve buy order oluşturmuş oluyoruz.

Eki Görüntüle 1809911

Oluşturduğumuz buy Order'ı buradan cancel diyerek iptal edebiliriz.

Eki Görüntüle 1809916

Inventory'nin sağ tarafında buy order kısmı var. Oraya da ufak değinmek gerekirse buradan buy order status'unuzu, geçmişte oluşturduğunuz ve aktif buy orderlarınızı görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1809926

favoriye ekleme

Hoşunuza giden bir skin varsa listelemenin yanında bulunan kalbe tıklayarak favorilerinize ekleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden me kısmından, bilgisayar üzerinden ise App kısmının altında bulunan favorites kısmından ulaşabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1810029

buff points

Son olarak bu konuya değinip rehberi sonlandıracağım. Alım satım yaptıkça alım-satım miktarına göre puan birikiyor ve bu puanlarla bazı güzel buff içinde kullanabileceğiniz özellikler satın alabiliyorsunuz. Biriken puanlarınızı sadece telefon uygulaması üzerinden harcayabiliyorsunuz. Uygulamayı açıp me kısmından points'e tıklayarak puanları kullanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1810027

Benim en çok kullandığım özellik 1D ınspect premium özelliği. Bu özellik sayesinde markette satışta olan skinlerin kaç kez görüntülendiğini kaç kişinin favoriye eklediğini, takip ettiğini görebiliyoruz.

Eki Görüntüle 1810037

Hocam elinize sağlık çok kaliteli bir rehber fakat bir sorum olacak alipaye nasıl balance atabiliriz hiçbir kartı kabul etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı