Bufferbloat sonuçlarındaki ünlem

Mert Aslan53

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle selam, daha öncelerinde Technopat'ın "Oyunlardaki ping sorununa çözüm! Bufferbloat nedir?" adlı videosunu izleyip kendim uygulayacaktım fakat modem arayüzünden gösterilen işlemleri yapamadım. Arayüz çok farklı geldi. Bana gönderilen internet hızını 70'e falan sabitlesem benim için yeterliydi. Modemim zyxzel VMG3312-B10b. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

dsad.png

dsad.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O ünlemlerin gitmesi için pinginizin 20 gibi çok düşük seviyelerde olması lazım. Eğer boştaki ve yük altındaki pinginiz bu kadar düşük seviyedeyse o ünlemler gidiyor. Kısaca önceden belirlenmiş limitler ancak 20 ms çoğu ev kullanıcısı için hala ulaşılamaz.

O ünlemlerin gitmesi için pinginizin 20 gibi çok düşük seviyelerde olması lazım. Eğer boştaki ve yük altındaki pinginiz bu kadar düşük seviyedeyse o ünlemler gidiyor. Kısaca önceden belirlenmiş limitler ancak 20 ms çoğu ev kullanıcısı için hala ulaşılamaz.

Hocam şöyle hızı ve uploadı sınırlayınca ms yi bayağı düşürdüm. Ama unloaded yazan kısım yüksek kaldı dediğiniz gibi orayı 20'nin altına düşüremedim. Sizce acaba router ya da modemi kaliteli alsam 20'nin altına düşer mi?

Son hali böyle.
sds.png

Son düzenleme:
Hocam şöyle hızı ve uploadı sınırlayınca ms yi bayağı düşürdüm. Ama unloaded yazan kısım yüksek kaldı dediğiniz gibi orayı 20'nin altına düşüremedim. Sizce acaba router ya da modemi kaliteli alsam 20'nin altına düşer mi?

Son hali böyle.Eki Görüntüle 1850852
Şans işi, altyapıya doğrudan bağlı. Fiber kullanıldığı ve ethernet kullanıldığında o pinglere erişirsiniz. 802.11ac veya 802.11ax'de kullanılıyorsa fiberle elde edilir ancak 8 antenli o koca modemlerden falan lazım, bilgisayarda iyi alıcı olacak ve ikisi birbirine yakın olacak.

Geri
Yukarı