Bufferbloat sorunu nasıl çözülür?

tolgosh

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bufferbloat test sonucumu alta ekledim. Upload yaparken internetim çok kötüleşiyor. Modemim yeni ZTE Zxhn H168a v2.0. bu konuyla ilgili ne yapabilirim? Bir çözüm öneriniz var mı?

bufferbloat.png

Merhaba. Bufferbloat test sonucumu alta ekledim. Upload yaparken internetim çok kötüleşiyor. Modemim yeni ZTE Zxhn H168a v2.0. bu konuyla ilgili ne yapabilirim? Bir çözüm öneriniz var mı?

Eki Görüntüle 1623370

VDSL altyapı sanırsam çok yapabileceğin bir şey yok tamamen hatla alakalı bir durum.

VDSL altyapı sanırsam çok yapabileceğin bir şey yok tamamen hatla alakalı bir durum.

Şu anda fiber olarak kullanıyorum eve gelip modem ve ufak bir kutu takıldı fiber olarak apartmanın giriş katına fiber kutusuda takıldı nasıl VDSL altyapısı kullanıyor olabilirim internet sağlayıcısına sormam gereken bir şey var mı?

Şu anda fiber olarak kullanıyorum eve gelip modem ve ufak bir kutu takıldı fiber olarak apartmanın giriş katına fiber kutusuda takıldı nasıl VDSL altyapısı kullanıyor olabilirim internet sağlayıcısına sormam gereken bir şey var mı?

Fiber ise bölgenizde ki altyapıyla alakalı bir sorun olabilir ama internet sağlayıcıları bufferfloat ile alakalı bir işlem yapmıyor genelde düzelirse kendiliğinden düzeliyor.

Bizde fiber aldık ama şuan vdsl2 gözüküyor modemden. Her neyse. Aynı modeme sahibim ethernet dowloadı sınırlandırabildim ama upload ve wifi sınırlandırmayı bulamadım bi türlü. Modeme browser üzerinden giriş yap. Genel ağ-Qos-Qos Global Konfigürasyonu açık hale getir. Kısıt yönetimi kısmına geç, arayüz kısmında WAN_VD, WAN_AD, LAN1-2-3-4 diye çıkar. Ethernet kablon hangisine bağlıdır bilmem Hızı ordan sınırlandırabiliyorsun.

Bizde fiber aldık ama şu an VDSL2 gözüküyor modemden. Her neyse. Aynı modeme sahibim Ethernet dowloadı sınırlandırabildim ama upload ve Wi-Fi sınırlandırmayı bulamadım bir türlü. Modeme browser üzerinden giriş yap. Genel ağ-QoS-QoS global konfigürasyonu açık hale getir. Kısıt yönetimi kısmına geç, arayüz kısmında wan_vd, wan_ad, lan1-2-3-4 diye çıkar. Ethernet kablon hangisine bağlıdır bilmem hızı oradan sınırlandırabiliyorsun.

Hızı o şekilde sınırlandırdığımda herhangi bir çözüme ulaşamıyorum bufferbloat teslerinde halen berbat sonuçlar veriyor. Test yapıp testin sonuçlarını benimle paylaşır mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı