Bufferbloat ve hat değerleri nasıl iyileştirilir?

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Modem: Huawei HG658 V2 klasik Superonline modemi.
Daha önce DSL hattında kopmalar yaşadığım için Superonline müşteri hizmetlerini arayarak bir ayar yapmalarını istemiştim ve bana çözüm olarak zaten dünya standartları altında olan 35 Mbps internetimi 26 Mbps'e kadar düşürdüler neyse ki kopma problemleri düzeldi. Ancak yine de hat değelerim kötü durumda ve bununla alakalı yine müşteri hizmetleriyle konuştuğumda santralden binaya kadar olan kablolamada sorun olmadığını belirttiler. İşin garip yönü yaşadığım bina 5 yıllık burada sorun olması da garip geldi, hat değerlerini daha iyi bir duruma getirebilir miyim? Bir de bufferbloat değerimi nasıl daha iyi yapabilirim bilgi verebilirseniz sevinirim. OpenWRT destekleyen bir modeme sahip değilim maalesef.

Bufferbloat testi (Wi-Fi bağlantısı):
1654538740224.png

Hat Değerlerim:
1654538714252.png

Modem: Huawei HG658 V2 klasik Superonline modemi.
Daha önce DSL hattında kopmalar yaşadığım için Superonline müşteri hizmetlerini arayarak bir ayar yapmalarını istemiştim ve bana çözüm olarak zaten dünya standartları altında olan 35 Mbps internetimi 26 Mbps'e kadar düşürdüler neyse ki kopma problemleri düzeldi. Ancak yine de hat değelerim kötü durumda ve bununla alakalı yine müşteri hizmetleriyle konuştuğumda santralden binaya kadar olan kablolamada sorun olmadığını belirttiler. İşin garip yönü yaşadığım bina 5 yıllık burada sorun olması da garip geldi, hat değerlerini daha iyi bir duruma getirebilir miyim? Bir de bufferbloat değerimi nasıl daha iyi yapabilirim bilgi verebilirseniz sevinirim. OpenWRT destekleyen bir modeme sahip değilim maalesef.

Bufferbloat testi (Wi-Fi bağlantısı):
Eki Görüntüle 1411476

Hat Değerlerim:
Eki Görüntüle 1411475
Bufferbloat sorunu iyi bir modemle hallolur ama tek ölçüt olarak düşünmeyin bunu. Saha dolabına uzaklığınız ne kadar? İç tesisatta ek varsa en azından onları yenileyin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220601-171225_Chrome.jpg
    Screenshot_20220601-171225_Chrome.jpg
    64,8 KB · Görüntüleme: 34
Santrale uzaklığım 300 metre.
300 metreye daha iyi hızlar alabiliyor olmanız lazım. 5 yıllık binada sorun olmaması gerekiyor ama iç tesisattan şüpheliyim.

300 metreye daha iyi hızlar alabiliyor olmanız lazım. 5 yıllık binada sorun olmaması gerekiyor ama iç tesisattan şüpheliyim.
Bilemiyorum hocam zaten bu binaya bu eve ilk gelen kiracı bizdik ve 6 ay kadar altyapı çekilmesi için bekledik belki de altyapıyı çeken ekipler daha dandik bir kablo kullandılar bilemeyiz zaten onlarda kablonun dıştan görünüşüne falan bakıpta sorun yok diyorlar muhtemelen.

Geri
Yukarı