BugCheck (1001) hatası

Selamlar. Assasin's Creed Valhalla oynarken 40 saati aşmama rağmen dün akşam ve bugün oyundayken WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası aldım. Sistem güncelleme gelmişti yaptım. Ondan olabileceğini düşünmüştüm ama değilmiş. Minidump dosyasını paylaşıyorum, neyin sorun yaptığını bulursanız memnun olurum.

Siz linkini bırakın ben bir deneyeyim. Gelince o dener zaten.
Siz linkini bırakın ben bir deneyeyim. Gelince o dener zaten.
Kernel power hatası arada bir olan bir şey o da o sürücü yüzünden olduğunu düşünüyorum. Power'in kablosunu değiştirdim. Ekran kartını güncelleyene kadar hata vermemişti. 40 saat sonra hata vermeye başladı.

1. resimde ki hatanın adı
The application \Device\HarddiskVolume3\Windows\System32\svchost.exe with process id 10844 stopped the removal or ejection for the device PCI\VEN_8086&DEV_3A22&SUBSYS_B0051458&REV_00\3&13c0b0c5&0&FA.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    63,7 KB · Görüntüleme: 98
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    48,6 KB · Görüntüleme: 107

Raporu paylaş. Bu raporu boş zamanım olunca incelerim.

Sisteme overclock yaptıysan geri çekmelisin. Bu hata genelde sisteme giden az güç ile ilgilidir. Ama bazen disk ile ilgili olabiliyor.
PCI\VEN_8086&DEV_3A22&SUBSYS_B0051458&REV_00
Bu donanım kimliğine göre İntel SATA AHCI Controller sürücüsünü gösteriyor. Aklıma disk falan geliyor ama emin değilim.

Valhalla ve AC oynarken bu sorunları yaşayanlar varmış.

Raporu paylaş. Bu raporu boş zamanım olunca incelerim.

Sisteme overclock yaptıysan geri çekmelisin. Bu hata genelde sisteme giden az güç ile ilgilidir. Ama bazen disk ile ilgili olabiliyor.

Bu donanım kimliğine göre İntel SATA AHCI Controller sürücüsünü gösteriyor. Aklıma disk falan geliyor ama emin değilim.

Valhalla ve AC oynarken bu sorunları yaşayanlar varmış.
Her hangi bir overclock yok sadece ramlar turbo modda çalışıyor.

Anakartın sitesinde ki sata,raid, ahci mod sürücülerini yüklesem çözülür mü?

Son düzenleme:
".MTA" uzantısı olmayacak. ".evtx" uzantılı dosya olacak.
Diskine HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş. HD Sentinel yazılımı ile sağlık derecesini paylaş ve S.M.A.R.T. verilerini paylaş.

Diski kontrol edelim. Aklımızda soru kalmasın.

Anakart sitesindeki sürücüleri gerekince indirmeni söylerim.

Ek olarak MEMORY.dmp dosyanı paylaş. Bu dosya minidump dosyaların olduğu yerlerde olacaktır.

Son düzenleme:
".MTA" uzantısı olmayacak. ".evtx" uzantılı dosya olacak.
Diskine HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş. HD Sentinel yazılımı ile sağlık derecesini paylaş ve S.M.A.R.T. verilerini paylaş.

Diski kontrol edelim. Aklımızda soru kalmasın.

Anakart sitesindeki sürücüleri gerekince indirmeni söylerim.

Ek olarak MEMORY.dmp dosyanı paylaş. Bu dosya minidump dosyaların olduğu yerlerde olacaktır.
Evet onu düzenledim sonradan ekledim. Karışıklık olmuş. Dediğiniz dosyayı da yüklüyorum.

Eki Görüntüle 949034
Yüklemişsiniz zaten. Sıkıntı yok. Dediğim testleri yapın ve sonuçlarını paylaşın. Rapor ve testlere göre ilerleyelim.
Tamamdır.
Eki Görüntüle 949034
Yüklemişsiniz zaten. Sıkıntı yok. Dediğim testleri yapın ve sonuçlarını paylaşın. Rapor ve testlere göre ilerleyelim.
Error scan testinde yarıya geldi şu an bir hata yok HDD'de. Bitince tekrar söyleyeceğim
Eki Görüntüle 949034

Bu da istediğiniz dosya.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    91,6 KB · Görüntüleme: 81
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    49,7 KB · Görüntüleme: 49
  • 3.png
    3.png
    38,1 KB · Görüntüleme: 45
  • 33.png
    33.png
    29,8 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleme:
SAMSUNG HD502HJ ATA Device diskinizi sistemden çıkarttınız değil mi? Ek olarak Intel(R) ICH10R SATA AHCI Controller sürücünüz ile alakalı birtakım sorunlar mevcut.

Son olarak SSD'nin S.M.A.R.T. verilerini de paylaşır mısın?

Bu arada OCCT ile işlemcinize test yapar mısınız? Direkt olarak işlemci sorunlu olabilir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı