Bugüne kadar çıkan en başarısız iPhone modelleri hangileri?

Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sohbet havasında açtığım bir konudur. Diğer insanların da konularında çok görüyorum. Bence bugüne kadar çıkan modellerden fiyatına göre en fiyasko modelli 2 tane iPhone var:
1-Düz iPhone 14.
2-iPhone SE3.
Siz ne düşünüyorsunuz? Normalde konularda başında sırf 14 takısı geçiyor diye ve 13'e göre sadece 2 GB RAM fazlalığı var diye insanları çeldirdiğini çok görüyorum. İşlemcisi de aynı sadece 1 çekirdek daha fazlalığı var. Kamerada ufak yazılımsal diyebileceğimiz bir iki tane gelişme var. Onun dışında 13'ün ta kendisi.
SE3'ün ise çıktığından beridir SE2'ye göre sadece 2 nesil güncel işlemcisi var en büyük olarak sunduğu yenilik bu. Mart 2022'de çıkmıştı yanılmıyorsam o zaman dahi SE2 ile SE3 arasında ciddi fiyat farkı vardı. iPhone 11 ile aynı fiyattan çıkmıştı 12 Mini'ye de çok yakın fiyatı vardı. SE3'te de kamerada yazılımsal iyileştirmeler dışında bir şey olmadı diye hatırlıyorum olduysa belirtin. Zaten bu dediğim cihazlar genel anlamda satmıyor diye biliyorum.
Sizce fiyatına göre en alınmayacak en başarısız modeller hangileriydi?

Merhaba arkadaşlar sohbet havasında açtığım bir konudur. Diğer insanların da konularında çok görüyorum. Bence bugüne kadar çıkan modellerden fiyatına göre en fiyasko modelli 2 tane iPhone var:
1-Düz iPhone 14.
2-iPhone SE3.
Siz ne düşünüyorsunuz? Normalde konularda başında sırf 14 takısı geçiyor diye ve 13'e göre sadece 2 GB RAM fazlalığı var diye insanları çeldirdiğini çok görüyorum. İşlemcisi de aynı sadece 1 çekirdek daha fazlalığı var. Kamerada ufak yazılımsal diyebileceğimiz bir iki tane gelişme var. Onun dışında 13'ün ta kendisi.
SE3'ün ise çıktığından beridir SE2'ye göre sadece 2 nesil güncel işlemcisi var en büyük olarak sunduğu yenilik bu. Mart 2022'de çıkmıştı yanılmıyorsam o zaman dahi SE2 ile SE3 arasında ciddi fiyat farkı vardı. iPhone 11 ile aynı fiyattan çıkmıştı 12 Mini'ye de çok yakın fiyatı vardı. SE3'te de kamerada yazılımsal iyileştirmeler dışında bir şey olmadı diye hatırlıyorum olduysa belirtin. Zaten bu dediğim cihazlar genel anlamda satmıyor diye biliyorum.
Sizce fiyatına göre en alınmayacak en başarısız modeller hangileriydi?
14/15 serileri. SE serisine girmiyorum bile,

Eski bir SE2 kullanıcısı olarak tek gereksiz gördüğüm seri SE serisidir. Tebrik ediyorum ki o eski kasayı kullanma fikri ve tuşlu yapı vs. gayet güzel. Yahu güzel de rezalet batarya ve ekran koyup kamerayı iyileştirmeyeceksen SE diye çıkartıp boş paket telefon satıyorsun. Renault Taliant neyse iPhone SE de odur.

Selamlar, bence iphone 11'in baz modeli Apple'ın en fiyasko modeliydi. Bir telefonda en önemli özellik olan oled ekranı 11 serisinde pro modele özel yaptılar, üstüne üstlük çok kullanılmayan ama bence işlevsel ve kullanımı keyifli olan 3D touch özelliğini de bu modelle tarihe gömdüler.

X en sıkıntılısı diye düşünüyorum.
Hocam neden öyle dediniz ki? Benim hala iphone X kullanan arkadaşım var ve günümüz şartlarında bile güzel bence.

Geri
Yukarı