Bugünlerde diş ağrısı için hastaneye gidilir mi?

stevesm1221

Hectopat
Makaleler
3
Diş ağrım var, hastaneye gitmeye değer mi bir ağrı kesici için? Yoksa otur oturduğun yerde mi diyorsunuz? Diş ağrısını bilenler bilir, hayattan soğutuyor resmen. Ancak diş ağrım bitsin diye de virüs bulaşmasını istemiyorum tabii ki, ne önerirsiniz?

Devlet Hastanelerindeki acil kısmını gözümün önüne getirdim. Cevabım: Hayır, kesinlikle gitme.
Özel Hastanelerdeki acil kısmını gözümün önüne getirdim. Cevabım: Ağrıdan duramıyorsan gidebilirsin.

Özellerin acili biraz daha boş olduğundan gidilebilir ama devlet hastaneleri ana baba günü gibi. 1 kişide vaka olsa oradaki 200 kişiye de bulaştırabilir, dikkat etmek gerek.

Ara sıra ateşim çıkıyor, çok nadir öksürük var, kendimden şüphelenip virüs var mı diye test ettirmeye gitsem orada kaparım diye korkuyorum, ağrı kesici ile hafifliyor ise bence gitme.
Televizyonlarda ateşinizin 38 derecenin üstünde değilse hastaneye başvurulmanması gerektiği söyleniyor. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Öneriler için teşekkür ederim, gitmeyeceğim sanırım. Ağrı kesici olarak Minoset var ancak diş ağrısına etkisi olmadığını duydum, ne kadar doğrudur? Tuzlu su işe yaramadı sadece biraz uyuşturuyor. Şu an acıyı sadece oyunlara dalarak unutabiliyorum. İnternette de doktora başvurmadan antibiyotik içmeyin diyor. Bilemedim. :(

Eczaneden Etol alabilirsiniz. 500 MG ağır bir ağrı kesici ama gerçekten çok etkili. Ya da yukarıda dediğim gibi rakıyla uyuşturabilirsiniz.

Rakı bas. İyi gelir.
Yapabilirim de sonradan kusmazsam iyidir, alkole dayanamıyorum.
Özellerin acili biraz daha boş olduğundan gidilebilir ama devlet hastaneleri ana baba günü gibi. 1 kişide vaka olsa oradaki 200 kişiye de bulaştırabilir, dikkat etmek gerek.
Hocam daha geçen günlerde Özel Antakya Akademi Hastanesi'nin önünde biri karantina altına alındı, o yüzden özeller de çok iyi değildir diye düşünüyorum, ağız ve diş sağlığı hastaneleri nasıldır? Normal bir hastane gibi riski yoktur değil mi?
Eczaneden Etol alabilirsiniz. 500 MG ağır bir ağrı kesici ama gerçekten çok etkili. Ya da yukarıda dediğim gibi rakıyla uyuşturabilirsiniz.
Peki diş ağrısına özel ağrı kesicileri reçetesiz alabilir miyim? Alabiliyorsam şimdi nöbetçi eczaneye gideceğim. Gündüz zamanına göre daha az risk var sonuçta.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı