Buharkeyfi isimli satıcıdan alışveriş yapan var mı?

Shinya Kogami

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Uwell Koko Prime isimli elektronik sigaram için yedek parça satın almak istiyorum. Buharkeyfi isimli satıcıyı uzun süredir Google aramalarımda görüyorum fakat daha önce hiç alışveriş yapmadım, çevremde bu tarz ürün alışverişi yapan kimse de yok. Bu tarz ürünlerin satışı Türkiye'de resmi bir denetime tabii olmadığı için piyasada sahtesini satanlar var. Ben de satıcıya mesaj atarak ürünün seri numarası ile firmanın sitesi üzerinden sorgulayarak orjinalliğini kanıtlamasını istedim fakat o şekilde hizmet vermediklerini ama ürünün kapalı kutu ve orijinal olduğunu söyledi. Daha önce AliExpress aracılığı ile üreticinin kendi mağazasından satın aldığım ürünü inceledim ve seri numarasına ulaşmak için kutuyu açmak gerektiğini fark ettim. Satıcı sanırım bu sebeple isteğimi kabul etmedi. Daha önce bu satıcıdan alışveriş yapmış olanlar var ise nasıl bir deneyim yaşadıklarını paylaşabilirler mi? Herkese çok teşekkürler.

Dediğiniz site buysa eğer çoğunlukla yanlış ve kalitesiz ürün gönderiyorlar.

Dediğiniz site buysa eğer çoğunlukla yanlış ve kalitesiz ürün gönderiyorlar.

Cevabınız için teşekkür ederim. Evet bu siteden bahsediyorum. Ben de şikayetvar.com üzerindeki şikayetleri inceledim ama çoğu kullanıcının yanlış bilgisinden dolayı girilmiş şikayetler. Örnek olarak, likitin rengi koyulaştı diye şikayet girilmiş, liktin rengi zamanla koyulaşıyor nikotinden dolayı. Bunun gibi şikayetler dışında sorunlu ürün şikayetlerinin çoğunu çözmüşler. O sebeple arada kaldım, güvenip alsam mı acaba diye. Burada siteden alışveriş yapmış arkadaşlar varsa fikir almak istedim.

Cevabınız için teşekkür ederim. Evet bu siteden bahsediyorum. Ben de şikayetvar.com üzerindeki şikayetleri inceledim ama çoğu kullanıcının yanlış bilgisinden dolayı girilmiş şikayetler. Örnek olarak, likitin rengi koyulaştı diye şikayet girilmiş, liktin rengi zamanla koyulaşıyor nikotinden dolayı. Bunun gibi şikayetler dışında sorunlu ürün şikayetlerinin çoğunu çözmüşler. O sebeple arada kaldım, güvenip alsam mı acaba diye. Burada siteden alışveriş yapmış arkadaşlar varsa fikir almak istedim.

45 sorunu tek çözmüşler, çoğunda satış sonrası ulaşamadıklarını da belirtmiş alan kişiler. Alacağınız ürün çok pahalı değilse bi' şansınızı deneyin bence.

45 sorunu tek çözmüşler, çoğunda satış sonrası ulaşamadıklarını da belirtmiş alan kişiler. Alacağınız ürün çok pahalı değilse bi' şansınızı deneyin bence.

Hocam siz Şikayetvar linkini atınca ben tekrar şikayetleri inceledim. Gözümden kaçan bir şikayette, benimle benzer parçayı alan bir kişi seri numarası ile teyit etmiş ve ürün sahte çıkmış. O şikayet benim için yeterli oldu. Bu satıcıdan satın almaktan vazgeçtim artık. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Telegram veya WhatsApp gruplarından belki aradığınızı bulursunuz çok grup var özellikle Telegram'da...

Merhaba cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim kullandığım ürünün üreticisi AliExpress üzerinden satış yaptığı için bunca zamandır alışverişimi hep oradan yaptım. Türkiye'den hiç alışveriş yapmadım. O yüzden hiç tanıdığım bildiğim kimse yok. Son 2 aydır falan Türkiye'ye gönderimi kapattı üretici, ben de Türkiye'de alternatif bir yol aramaya başladım. Eğer sizin bildiğiniz kişiler veya firmalar varsa paylaşırsanız sevinirim.

@Shinya Kogami Hocam birebir tanıdığım yok ama telegram gruplarında çok malzeme alım satımı var oradan grupları arattırıp gruplardan referans isteyip alım satım yapabilirsiniz benimde böyle bir çok alış verişim oldu 300-500 tl için en fazla bir kere dolandırıcılık yaparlar sonra gruptan atılırlar...

@Shinya Kogami hocam birebir tanıdığım yok ama Telegram gruplarında çok malzeme alım satımı var oradan grupları arattırıp gruplardan referans isteyip alım satım yapabilirsiniz benim de böyle birçok alış verişim oldu 300-500 TL için en fazla bir kere dolandırıcılık yaparlar sonra gruptan atılırlar...

Öneriniz için çok teşekkür ederim, dün söylediklerinizi biraz araştırdım ve bir grupta şehrimde satış yapan birilerini buldum. Mesaj attım elinde stok var mı? Diye, cevap bekliyorum.

Geri
Yukarı