Bulaşık makinesi durmuyor

Bu işlemde bozulma olmaz.
Bu arada siz sıvı deterjan koydunuz sanırım.

Bulaşık makinesine bizim iş yerinde çaycı pril koymuştu sabah geldiğimizde iki kat aşağıya köpükler inmişti.

Ama bu hanlış işlem makineye zarar vermez sadece köpürtür.
Tabii köpükler su gelmemesi gereken bir yere geldi ise bilemem.

Sıvı deterjan koydum evet, zarar vermez diyorsun ama galiba makine mevta :(
Şu an da makine de bir yıkama programı ayarlı mı bir süre yazıyor mu yoksa kendi kendine mi su püskürtüyor?

Ayarlı bir şekilde duruyor.

Yukarıda arkadaşın da dediği gibi makinelerin bir resetleme tuşu veya tuş kombinasyonu oluyor. Onu yapınca makine 1-2 dakika kadar kendi kendine çalışıp içindeki suyu falan boşaltıp hazır duruma geliyor. Bunu bir araştırın kendi cihaz modelinize göre, çünkü köpük saçma sapan bir yere gidip sorun yaratabilir.

Hocam kapağını aç.
İçine sıcak suyu dök ve bezle sil.
Daha sonra ön yıkamayı aç.
Tekrar içini aç.
Sıcak su dök bezle sil.
Yine ön yıkmayı aç.

Bulaşıkları koydugumuz yere mi sıcak su dökeyim?
Yukarıda arkadaşın da dediği gibi makinelerin bir resetleme tuşu veya tuş kombinasyonu oluyor. Onu yapınca makine 1-2 dakika kadar kendi kendine çalışıp içindeki suyu falan boşaltıp hazır duruma geliyor. Bunu bir araştırın kendi cihaz modelinize göre, çünkü köpük saçma sapan bir yere gidip sorun yaratabilir.

Hemen deniyorum o zaman yapınca sonuçları size haber veririm.

Bulaşıkları koydugumuz yere mi sıcak su dökeyim?

Hemen deniyorum o zaman yapınca sonuçları size haber veririm.
Evet içine dök. Daha sonra sıcak suyla beraber 4 bir yanını bezle sil. Ön yıkama ilk içteki suyu çeker. Sıcak su köpükleri çıkıştan temizler. Bu şekilde yapa yapa sorun çözülür.

Geri
Yukarı