Bulka nasıl girilir?

Fronzy

Centipat
Herkese merhaba, yaşım 15 boyum 169 kilom 46 yediğim halde kilo alamıyorum bulka girmek istiyorum bunu nasıl yapacağım spora gidemem ne yazık ki evde kendimi geliştirip bulka girmek için hangi aletleri almalıyım hangi hareketleri yapmalıyım.
Kilo aldırdığını okudum bunu alsam işe yarar mı ve iyisi mi yeter ki kilo kaldırsın aynı zamanda da aldığım kilolar kasa gitsin istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Öncelikle selam kardeşim. Ben o yaşlarda gainer işlerine karşıyım ama sana şöyle bir önerim olabilir. Karbonhidratını arttıracaksın öncelikle pilav, tavuk, yumurta, yulaf yiyeceksin. Sabah erken kalkıp 5 ya da 6 öğün yapacaksın. Dün evden kalan yemekleri (pilav falan ne varsa) kabını hazırlayıp okula getireceksin. Bir süre kardiyo yapmanı önermiyorum hele kilo alamıyorsan 1-2 ay hiç girişme. Evde yapacağın antremanlar vücut ağırlığında calisthenic antreman programı bulabilirsin. Son olarak gainer işinde vücudunun yağlanma ihtimali var ama erken yaşlarda sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Hep sınırlarını zorlamaya çalış disiplinli ol. Varsa başka sorun yardımcı olabilirim.

Sporla uğraşan arkadaşlarımın hepsi kilo almak için kusana kadar yemeyi öneriyor kardeşim. Tabii yemek yiyebilmek için düzenli uyku uyuman gerekiyor. Erken yatıp erken uyanman gerekiyor. Yemek yiyebilmek için gün içerisinde biraz enerji de tüketmen lazım.

Yemek yiyebilmek için gün içerisinde biraz enerji de tüketmen lazım.

Yeteri kadar tükettiğimi düşünüyorum özellikle okulda ama olmuyor maalesef.

Öncelikle selam kardeşim. Ben o yaşlarda gainer işlerine karşıyım ama sana şöyle bir önerim olabilir. Karbonhidratını arttıracaksın öncelikle pilav, tavuk, yumurta, yulaf yiyeceksin. Sabah erken kalkıp 5 ya da 6 öğün yapacaksın. Dün evden kalan yemekleri (pilav falan ne varsa) kabını hazırlayıp okula getireceksin. Bir süre kardiyo yapmanı önermiyorum hele kilo alamıyorsan 1-2 ay hiç girişme. Evde yapacağın antrenmanlar vücut ağırlığında calisthenic antrenman programı bulabilirsin. Son olarak gainer işinde vücudunun yağlanma ihtimali var ama erken yaşlarda sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Hep sınırlarını zorlamaya çalış disiplinli ol. Varsa başka sorun yardımcı olabilirim.

Yazdıklarınız için teşekkür ederim büyüme çağında olduğum için yağlanma sorun çıkartmaz sanırım tabii ki daha iyi bilirsiniz siz ayrıca attığım linkteki gainer nasıldır.

Yeteri kadar tükettiğimi düşünüyorum özellikle okulda ama olmuyor maalesef.

Yazdıklarınız için teşekkür ederim büyüme çağında olduğum için yağlanma sorun çıkartmaz sanırım tabii ki daha iyi bilirsiniz siz ayrıca attığım linkteki gainer nasıldır.

Klasik giriş seviyesi bir gainer. Eger alcaksan antreman yapmadan kullanmani önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı