Bulut Tabanlı Antivirüs Programları Güvenilir mi?

sthtoremember

Hectopat
Kaspersky Free'yi önceden kullanıyordum ve tekrar dönüş yapmak istedim. Fakat artık önceden olan versiyon yok sanırım Kaspersky Security Cloud gibi bir versiyon var. Anladığım kadarıyla bu bulut tabanlı antivirüsler sürekli internet ile alışveriş yapıyor olacak taramalar için. Öyleyse internete bağlı değilken koruma sağlayabiliyorlar mı? Örneğin internete bağlı değilken virüslü bir USB bellek taktım. Bu durumda nasıl olur koruması? Önerir misiniz yoksa diğer normal antivirüsler daha mı iyidir dersiniz?

Windows Defender iyidir ötesine gerek yok. Eğer çok bilinçsiz bir kullanıcıysanız antivirüs satın alabilirsiniz.

İnternetten yapılan indirmeler açısından bilinçli şekilde kullanıyorum ama başkalarının flaş belleklerini takmam gerekebiliyor bilgisayarıma. Bu durumda o belleklerde olabilecek virüsler için Windows Defender yetersiz kalabilir diye düşünüyorum.

Hayır, etkin olarak koruma sağlayamazlar. Taradıktan sonra dosyalar hakkında yorum yapabilmeleri için internet bağlantısı lazım. Kaspersky'ın IS veya TS ürünlerini satın almanızı öneririm.

Örneğin internete bağlı değilken virüslü bir USB bellek taktım. Bu durumda nasıl olur koruması?
İnternet bağlantısı olmadan a tarama ve koruma sağlar. İnternet bağlantısı güncelliği sağlamak için önemlidir. Veritabanı güncellemesi yaptıysanız yaptığınız gün ve öncesinde tanımlanmış zararlılar internet olmadan da algılayabilir. Cloud özelliği Onedrive, dropbox vb. cloud depoları da tarayabilmenizi sağlıyor bu yüzden cloud olarak geçiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı