Burak Alkan nerede?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne güzel işte hayranın çıktı. Ben de @UBerk 'in resmini kullanıyorum. Peki @UBerk neden kullanıyorsun dedi mi? Hayır.
Yok konu farklı. Ben yıllardır bir ismi kullanıyorum, bir kişi her gün adımı değiştireceğim günü bekliyormuş gibi değiştirdiğim günün ertesinde adımı alıyor. Üstüne şu anda kullandığım görsel ile yanlış anlamalara yol açıyor. Konuyu gören ve tanıyanlar sordular bu senin yan hesabın mı diye. Kısacası yan hesabım algısı yaratmaya çalışıyorsa art niyet var, normal bir durum değil.

Ya tanıdığım biri ve beni trollüyor ya da bir şeyime ayar olmuş farklı bir algı yaratıyor. Bilemedim. Bu üye 2. el kategorisinde benim tanındığım eski adımla bir dolandırıcılık yapsa bunun suçlusu ben olarak görülürüm. Hafife alınacak bir durum değil şu anda içinde olduğum durum. Kötü niyetliyse yan hesabım gibi davranıp hesabımı kapattırmaya çalışabilir ki bu konuda şansı yok, amacı oysa söyleyeyim. Geçmiş IP'lerden tut çerezlere kadar hiçbir şeyi uymuyor benimle.

Yok konu farklı. Ben yıllardır bir ismi kullanıyorum, bir kişi her gün adımı değiştireceğim günü bekliyormuş gibi değiştirdiğim günün ertesinde adımı alıyor. Üstüne şu anda kullandığım görsel ile yanlış anlamalara yol açıyor. Konuyu gören ve tanıyanlar sordular bu senin yan hesabın mı diye. Kısacası yan hesabım algısı yaratmaya çalışıyorsa art niyet var, normal bir durum değil.

Ya tanıdığım biri ve beni trollüyor ya da bir şeyime ayar olmuş farklı bir algı yaratıyor. Bilemedim. Bu üye 2. el kategorisinde benim tanındığım eski adımla bir dolandırıcılık yapsa bunun suçlusu ben olarak görülürüm. Hafife alınacak bir durum değil şu anda içinde olduğum durum. Kötü niyetliyse yan hesabım gibi davranıp hesabımı kapattırmaya çalışabilir ki bu konuda şansı yok, amacı oysa söyleyeyim. Geçmiş IP'lerden tut çerezlere kadar hiçbir şeyi uymuyor benimle.

Kullanıcı adlarının kişiye özel ve tek kullanımlık olması gerek aslında, yani alınmış bir ad bir daha alınamamalı. Mesela sosyal medya sitelerinde öyle. Hesabını silip yeni hesap açınca, aynı kişi olsan bile eski kullanıcı adını kullanmana izin vermiyor.

Son düzenleme:

Age of Empires 2 mi oynuyorsunuz hocam?

Bu kadar büyütülecek durum yok. Öyle hareket görüldüğünde zaten raporlanır.
Bu forumda şu ana kadar çok sayıda kişiye hediye gönderdim, çok sayıda kişiyle alışveriş bağım oldu, 5-6 yıl önceki moderasyon kadrosuyla birlikte sonuçta bir çevrem ve forum dışında güvenilir bir kişi imajım oldu. Şimdi eski adım ve yeni görselimle bu kişi 2. el kategorisinde dolandırıcılığa kalkarsa ne olacak? Hadi işin yoksa bu kişinin ben olmadığımı kanıtlayayım... Adım dolandırıcıya bir defa çıkarsa ne yaparsam yapayım birçok kişinin kafasında şüphesi kalır.

Konu açıldıktan sadece birkaç dakika içinde forumdaki 4 kişi (ve çoğu tanındık kişiler) bu konuyu benim açıp açmadığımı, bu hesabın yan hesabım olup olmadığını sordu. Bu bile durumu ciddi yapıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı