Burak Oyunda neden az izleniyor?

Burada da anlattığınız gibi sorun YouTube'da, sorun insanların nedenini bilmediğim bir şekilde %100 alıntı, saçma, yapmacık videoları izlemesinde. Sorun Burak şahin'de veya diğer tükenmiş olan kaliteli, işini bozmayan, kitlesine önem veren adamlarda değil.
Elbette, taleplere göre içerik üretiyor günümüz içerik üreticileri. Mesela YouTube ilk açıldığında belli başlı isimler vardı. O zamanlar YouTube'da oyun pek fazla oynanmaz, genelde "Just Chatting" dediğimiz türden yayınlar ve videolar yapılırdı. Muhabbet döner, konular konuşulur ve samimi bir ortam oluşurdu. Arada belirli başlı oyunlar oynanırdı ama onun dışında oyun asla odak olmazdı.

Daha sonra 2012-2013 yıllarında oyun furyası patlak verdi. İnsanlar sürekli oyun içeriği tüketmek istediğinden olsa gerek her yerde oyun videoları vardı. Yaklaşık 2015 sonları, 2016 başlarında bu içerik yavaş yavaş ölürken yerini şimdilerde görmeye alışık olduğumuz birbirinin kopyası, özgünlükten zerre uzak, yapmacık ve para odaklı işler yapılmaya başlandı.

Bazıları kemik kitleden dolayı hala yüksek üne sahipler, ancak büyük bir kesim ya hayatta kalamayıp unutuldu, ya da konseptini değiştirip bir şekilde tutunmayı başardı. Umarım güzel bir kitle tekrardan şahlanır. Burak Oyunda'yı her ne kadar sevmesem de şimdiki garip ve saçma içeriklere yeğlerim açıkçası.

Saniye diye bir YouTuber vardı; kanalında bir videoda YouTube'un çok kopya ile dolduğunu, insanların artık özgün içerikler çekmesi gerektiğini söyledi ve şaak. YouTube algoritmasından kaldırıldı.
Where is the adalet?

Saniye diye bir YouTuber vardı; kanalında bir videoda YouTube'un çok kopya ile dolduğunu, insanların artık özgün içerikler çekmesi gerektiğini söyledi ve şaak. YouTube algoritmasından kaldırıldı.
Where is the adalet?
Hatırlıyorum. İnsanlar eleştiri almayı sevmiyor.
Alanlar ve sevenleri hala arkasında belki de akrabaları bu kadar arkasında değil.
Bilmem ben de severek izlerdim ne olduysa bıraktım izlemeyi.

Geri
Yukarı