Burger King 16 Yaşında İşçi Alır mı?

Oraya sorman daha mantıklı olmaz mı ? Tahminimce almayacaklarını düşünüyorum. Çünkü bir sosyal güvence yok. Sigorta yapamıyorlar.

Ben part-time çalışmıştım, gidip başvuru yapabilirsin.

@ZubizukTumTum Sigorta için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmiyor. Sigortasız işçi çalıştırmak yasak, mecburen yapacaklar.

Burger King kabul etmezse McDonald's'a başvuru yapabilirsin.
  • Restoranda çalışma için en az kaç yaşında olmam gerekiyor?
    • 16 yaşını doldurmuş kişiler McDonald’s’ta çalışma şansına sahiptir. 16 ile 18 yaş arası çalışanlar anne ve babalarından "çalışabilir" izin belgesi getirilmelidir.
  • SGK primim ödeniyor mu?
    • Evet. McDonald’s restoranlarında çalışan herkes ilk günden itibaren Sosyal Sigortalar Kurumu Güvencesi altındadır.
Kaynak: McDonald's Türkiye

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet çalışabilirsin ama tek şart sana bakmakla yükümlü olan kişinin herhangi bir notere giderek ''benim oğlum/kızım herhangi bir işte sigortalı olarak çalışabilir'' gibi bir kağıt imzalaması gerekir. Bu kağıt yanlış hatırlamıyorsam 70-100 lira bir şeydi geri kalanlar ikametgah, sicil kaydı gibi şeyler.

Burger King'de ben çalışıyorum 16 yaşında başladım. Çocuk sigortası yapıldı şimdi ise 20 yaşındayım. Sigortam normal olarak işliyor. Sosyal guvenceniz oluyor. Yani ayrıca burger king kurumsal bir firma dünyaca ünlü ve oraya. Genç işçi lazım oluyor ve bu nedenle yaş sınırı 16, genc insanlar daha çabuk öğrenme odaklı olduğu için tercihleri 16-40 yaş.

Burger King'de ben çalışıyorum 16 yaşında başladım. Çocuk sigortası yapıldı şimdi ise 20 yaşındayım. Sigortam normal olarak işliyor. Sosyal guvenceniz oluyor. Yani ayrıca burger king kurumsal bir firma dünyaca ünlü ve oraya. Genç işçi lazım oluyor ve bu nedenle yaş sınırı 16, genc insanlar daha çabuk öğrenme odaklı olduğu için tercihleri 16-40 yaş.

Selam, bildiğim kadarıyla part time 6 saat çalışıyoruz peki saatlik olarak kaç TL alıyoruz? Araştırdım fakat sadece Full time çalışanların maaşını bulabildim biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar, ben 16 yaşındayım ve okuyorum. Gaziosmanpaşa'da oturuyorum, acaba beni burger king gibi yerler alır mı?

Neden gidip gelip böyle eski konulara denk geliyorum bilmiyorum, 16 yaşında da çalışabilirsin şu anki yaşın olan 22'de de. Hayatında başarılar. Umarım 6 yıl sonra bu forumda olursam bu konu tekrar önüme çıkmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı