Çözüldü Burnout Paradise Remastered "igd10iumd32.dll" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

199908

Kilopat
Arkadaşlar, onboard dahili ekran kartım Intel HD 2500. Sürücüler güncel. Burnout Paradise'ta "igd10iumd32.dll" hatası alıyorum. "vcruntime140.dll" hatasını çözdüm, karşıma böyle bir hata denk geldi. Ne zaman bu oyunu ben oynamak istesem değişik değişik hata türleri ile karşılaşıyorum. Oyun içinde "Freeburn Online" butonuna bastığım zaman oyun bu şekilde çöktü. Fotoğrafını buraya bırakıyorum.

Olay Görüntüleyicisi 21.03.2021 11_52_23.png

Çözüm
Öyle. Kaldırıp girmeyi deneyin oyuna. Zayıf bir ihtimal ama belki düzeltebilir. Onun dışında bir fikrim yok maalesef.

MSI Afterburner ve RivaTuner Statistics Server'ı falan kaldırdım, sorun yine çözülmedi. O halde biz @Enes3078 ile birlikte bir şekilde çözmeye çalışacağız. Çözebilirsek buraya çözümünü de yazarım.
@Bora Dere Hocam bu yolladıklarımada bir zahmet bakabilir misiniz windows 8.1 pro 64 bit işletim sistemim için yolladım AMD R5 230 1 GB takılı sürücüleri güncelleyin diyecek olursanız amd support'daki son sürüm kurulu sürücünün sürümü eskidir güncellenmiyor son sürüme desteği yoktur.

@Bora Dere

Sorunun çözümü için öncelikle @AhmetHamza23 bu arkadaşa çok teşekkür ediyorum bu konuyla ilgilenen herkes dahil olmak üzere Zulada yaşadığı hatayla ilgili konu açmış açtığı konuda driver ını son sürümden 1 önceki sürüme çektiğini ifade ederek sorununu çözdüğünü dile getirmiş aynı çözüm benimde işimi gördü Oyunda F1 veya F2 tuşlarına bastığımda oyunum appcrash vermemiştir. Hatta indirilmesi gereken sürümde aşağıdaki linkten indirilebilir.

Steam için:

Steam > Ayarlar > "Enable the Steam Overlay while in-Game" seçeneğini devre dışı bırakın. Bende İngilizce olduğu için Türkçesini bilmiyorum.

Origin için:

Origin > Uygulama ayarları yolundan devre dışı bırakın.

Oyun dosya doğrulamasını denemişsinizdir sanırım. Başlatma seçeneklerine-dx10 yazıp öyle girmeyi deneyin. Raporda göremedim ama üçüncü parti bir ekran kayıt aracı kullanıyorsanız kaldırın.

Advanced launch Options'a yazdım -DX10 şeklinde hiçbir şey ifade etmedi. MSI Afterburner da sizce 3. parti bir yazılım mıdır buna engel olması için?

Öyle. Kaldırıp girmeyi deneyin oyuna. Zayıf bir ihtimal ama belki düzeltebilir. Onun dışında bir fikrim yok maalesef.

MSI Afterburner ve RivaTuner Statistics Server'ı falan kaldırdım, sorun yine çözülmedi. O halde biz @Enes3078 ile birlikte bir şekilde çözmeye çalışacağız. Çözebilirsek buraya çözümünü de yazarım.
@Bora Dere Hocam bu yolladıklarımada bir zahmet bakabilir misiniz windows 8.1 pro 64 bit işletim sistemim için yolladım AMD R5 230 1 GB takılı sürücüleri güncelleyin diyecek olursanız amd support'daki son sürüm kurulu sürücünün sürümü eskidir güncellenmiyor son sürüme desteği yoktur.

@Bora Dere

Sorunun çözümü için öncelikle @AhmetHamza23 bu arkadaşa çok teşekkür ediyorum bu konuyla ilgilenen herkes dahil olmak üzere Zulada yaşadığı hatayla ilgili konu açmış açtığı konuda driver ını son sürümden 1 önceki sürüme çektiğini ifade ederek sorununu çözdüğünü dile getirmiş aynı çözüm benimde işimi gördü Oyunda F1 veya F2 tuşlarına bastığımda oyunum appcrash vermemiştir. Hatta indirilmesi gereken sürümde aşağıdaki linkten indirilebilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı