Burnumda sivilce çıktı

Yer
Konya, Türkiye.
Daha fazla  
Evet burnumda sivilce çıkıyor, sürekli çıkıyor hepsi kistik sivilceler ne patlatabiliyorum ne de kendisi geçiyor. Bu illetten 1 ay içinde kurtulmam lazım doktora falan gidemem. Virüs kapmaya niyetim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ergenlik çağında isen normal karşılanabilecek bir durum herhalde ama doktorlar daha iyi bilir elbette. Kistlik olanları bilmiyorum.

Forumumuzun doktorunu çağıralım. Alanı nedir bilmiyorum ama forumda mesleği olmasından dolayı en doğru bilgiyi verebilecek kişidir.
@Gordon Freeman

Bir güzel sirke yedir.
Sirke asidik bir şey bildiğim kadarıyla özellikle yüzümde tahrişe sebep olmaz mı? Ne kadar bekletmeliyim?
Ergenlik çağında isen normal karşılanabilecek bir durum herhalde ama doktorlar daha iyi bilir elbette. Kistlik olanları bilmiyorum.

Forumumuzun doktorunu çağıralım. Alanı nedir bilmiyorum ama forumda mesleği olmasından dolayı en doğru bilgiyi verebilecek kişidir.
@Gordon Freeman
Evet ergenlik çağındayım fakat sıktı artık tam burnumda çıkınca kiminle konuşsam gözü oraya kayıyorç

Evde sıkıntıdan cips, fıstık, çekirdek gibi fazla yağlı ürünler tüketiyorsan azalmak iyi olabilir. Kabak çekirdeği yüzünden 33 yaşımda her yerimde sivilce çıktı. :)

Evde sıkıntıdan cips, fıstık, çekirdek gibi fazla yağlı ürünler tüketiyorsan azalmak iyi olabilir. Kabak çekirdeği yüzünden 33 yaşımda her yerimde sivilce çıktı. :)
Pek yediğim söylenemez
Tüm burnuma sirke sürdüm şu an hafif kaşıntı ve yanma var kızarmayada başlayacaktır umarım kısa sürede iyileşir.

Son düzenleme:
Yüzüne sabun sürüp kuruyana kadar bekletmeni öneririm. Kalıp sabun kullan, eğer imkanın varsa Lokman Hekim gibi yerlerden kükürtlü sabun da alabilirsin.

Yalnız sürer sürmez geçmeyecektir, sadece geçmesini oldukça hızlandıracaktır. Sirkeyle de ek destek verebilirsiniz. 1 ay olmadan geçer diye tahmin ediyorum.

Abur cuburdan da uzak durmanı öneririm. Sağlıklı ev yemekleriyle beslen.

Yüzüne sabun sürüp kuruyana kadar bekletmeni öneririm. Kalıp sabun kullan, eğer imkanın varsa Lokman Hekim gibi yerlerden kükürtlü sabun da alabilirsin.

Yalnız sürer sürmez geçmeyecektir, sadece geçmesini oldukça hızlandıracaktır. Sirkeyle de ek destek verebilirsiniz. 1 ay olmadan geçer diye tahmin ediyorum.

Abur cuburdan da uzak durmanı öneririm. Sağlıklı ev yemekleriyle beslen.
Markalı kalıp sabun kullanıyorum zaten ellerim ve yüzüm için, iyice bekletirim artık sirkeyide vardiyalı süreceğim burnum kabuk tuttu.

Geri
Yukarı