Bursa Anadolu Lisesi nasıl?

Bir yakınımdan gördüm emin ol sizin sorularınız daha kolay bize abanmışlardı. 1 kişi değil okulca Matematikte döküldük biz çalışsak ne olur adamlar aldatmacalı kazıklı cartlı curtlu sormuşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum selam. Ben MPAL mezunuyum, yani yeni ismiyle Ahmet Erdem Anadolu Lisesi. Ben sınava girdiğimde BAL tutmasına rağmen MPAL tercih etmiştim ve hiç pişman olmadım. Benim sebebim MPAL'in gelişmiş sosyal imkanlarıydı. Hala da BAL'ın akademik olarak daha iyi olduğunu kabul etsem de MPAL diyorum ve sana tavsiye ediyorum. Akademi mevzusu senin çalışmana bağlı oluyor, MPAL dediğin okulun da BAL'dan eksiği çok yok ve ben Boğaziçi Üniv.'de okuyorum. Aynı zamanda bu yıl öğrendim ki NİF, Tofaş ve MPAL proje okul olmuş ancak BAL'ı yapmamışlar. Bu noktada okulun bütçe kazanımlarını da dikkate almanı öneririm. Sportif aktivitelere falan gelince de her iki okul da doygundur ama yine MPAL'e 1 puan fazladan yazarım çünkü iki tane tenis kortu var voleybol, basketbol takımları her yıl derece yapıyor. Hepsinden öte BAL Bursa'nın en bilinen okuludur ve BAL mezunuyum dediğinde iyi şeyler yaptığını bilirler. Bence ilk 5 okul içinde nerede okuduğun hiç önemli değil çünkü hepsi nitelikli ve kendi kültürü olan okullar. Geçen yıl üniversite sınavına hazırlanırken bir MPAL'li olarak nice fen liseliyi sıralamada geriye atabildim. Kendine güven ve seç gitsin.

Açıkçasi fen lisesi amacim yok Bursada Ahmet Erdem Yada Bal i dusunuyorum ikisinden birine gidebilirmiyim
Kardeşim Hayallerini kırmak istemem ama bu sınav daha kolaydı ve 410 puan yaklaşık olarak(geçen seneki sınava göre) 76-77 nete denk geliyordu. Nakillerle deneyebilirsin bence.
75 Net yaptim zaten ve fen lisesi istemiyorum Bal Veya Ahmet Erdem e gisebilirmiyim
Fikrim Ahmet Erdem yönünde değişti sanırım arada kaldığım bir okuldu tam puanlar aciklandiginda tercihimi yapicam sizce en az kac puan olmasi gerekir 400 un altina dusecegimi zannetmiyorum

Son düzenleme:
Ahmet Erdem geçen yıl 396 taban puan aldı. Bu seneki sınavı düşünürsek puanlar yükselir. Eğer 411 falan alırsan girmen olası ama 400 ile zor. Çok önemli değil. Şükrü Şankaya’ya gitsen de sonradan MPAL e BAL a geçersin. 9.sınıfın ilk haftalarında bile yaparsın yani. Sen sıradan yaz, BAL ya da MPAL ile başla. Tutana göre hareket edersin, sonra istediğine geçersin emin ol. Çok farkları yok

Açıkçasi fen lisesi amacim yok Bursada Ahmet Erdem Yada Bal i dusunuyorum ikisinden birine gidebilirmiyim

75 Net yaptim zaten ve fen lisesi istemiyorum Bal Veya Ahmet Erdem e gisebilirmiyim
Fikrim Ahmet Erdem yönünde değişti sanırım arada kaldığım bir okuldu tam puanlar aciklandiginda tercihimi yapicam sizce en az kac puan olmasi gerekir 400 un altina dusecegimi zannetmiyorum
Hocam, cidden hayalleriniz düşmesin. Her yıl standart sapma değişiyor. Hata yaptığınız soru, boş bıraktığınızdan daha az net bile götürebilir bu normal sınav hesaplaması değil. Soruyu doğru yapan kişi sayısı da önemli olmalı. Sonuçlar açıklanana kadar sadece liselere bakın, açıklandığı zaman yüzdeliğe göre tercih yaparsınız. Sınav daha yeni bitti en azından bayram bitene kadar kitap okuyun, bilgisayar oynayın, dinlenin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı