İnceleme Bursa Karacaali Gençlik Kampı

Merhaba. Gençlik kamplarında Aydın, Bursa, Mersin'e tercih yaptım ve Bursa kampında asil olarak çıktım. Kampa gitmeden bir hafta önce bulunduğunuz yerdeki Gençlik Merkezi'ne gidip başvurunuzu onaylatmanız gerekiyor.

27 Ağustos Cumartesi günü sabah kampa geliş.
1 Eylül Perşembe günü Gece kamptan çıkış.

Kampa ilk gelinen gün herhangi bir aktivite yapılmıyor girişte çanta araması yapılıyor ve odalarınız söyleniyor, geçip yerleşiyorsunuz. Sadece her gece olduğu gibi gece programları oluyor. Liderlerin ve gelen kampçıların hazırladığı bir program oluyor.

Diğer günlerde bir çok aktivite oluyor;
1 adet basketbol, 1 adet futbol ve 1 adet voleybol sahası var.
Aynı zamanda masa tenisi, matrak, okçuluk, bocce, dart, mangala, kano ve deniz aktivitelerinin yanı sıra el sanatları (ebru, bileklik yapımı vs.) ile tiyatro, müzik, halk oyunları, Bursa, İznik kültür gezileri ile yat turu da yapılmaktadır. Deniz konusuna gelirsek normal günlerde yaklaşık 3 saat civarı deniz izni oluyor ve liderlerin gözetiminde denize girilebiliyor(ben gittiğimde sel vs. olduğundan çok pisti).

Gelelim en önemli konuya. Kurallar gerçekten çok katı her gün telefonlar toplanıyor ve sadece geceleri veriliyor. Yani gün içinde telefon sizde olmuyor.
Deniz ve aktiviteler sırasında odalara çıkmak yasak. Oda dolaplarında kilit olmadığı için alınan bir tedbir diyebiliriz lakin çok can sıkıyor. Kısaca liderlerin olmadığı bir yerde bir şey yapmanız yasak.

Kaldığımız yer 2 katlı ve uzun bir zemine sahip ortalama bir bina. Odalar dört kişilik. Bunların yanı sıra bungalov evler var lakin oralarda genelde liderler kalıyor, kampçıların orada kalabiliyor mu bilgim yok.

Genel olarak şunları söyleyebilirim. Kurallar insanı çok fazla boğuyor ve can sıkıyor. İlk 2 gün keşke gelmeseydim diyorsunuz sonrasında ortama alıştıkça normalleşiyor. Açıkçası ben harika denebilecek şekilde eğlenmedim. 1 hafta boyunca tatil gibi değil de kafa dağıtmak gibi düşünebilirsiniz. Bana kattığı tek şey farklı şehirlerden arkadaşlarımın olması gerisi pekte önemli değil.
IMG20220827101246.jpg
IMG-20220829-WA0007.jpg
IMG-20220829-WA0085.jpg
IMG-20220829-WA0086.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı