Bursakart öğrenci kartı çıkarmak için hangi belgeler gerekli?

BurakBlake

Centipat
Daha fazla  
Bursa'da ikamet ediyorum. Dün öğrenci kartımı kaybettim ve yarın tekrar çıkartacağım. Çıkartmak için nelerin olması gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • İndirimli Öğrenci Bursa Kart için son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet güncel vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı ile başvuru yapabilirsiniz. Örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören ilk ve ortaöğretim öğrencileri, açık ilköğretim ve lise öğrencileri için Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol gereği elektronik ortamda alınan verilerden T.C. kimlik numarasının sorgulaması yapılıyor. Açık ilköğretim ve lisede öğrenim görenler için ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) kaydı olmadığını gösterir belgeye de ihtiyaç duyuluyor. Üniversite ve Yüksek Okul öğrencileri ise başvuru sırasında ilgili döneme ait son bir ay içinde alınmış öğrenci belgelerini ibraz etmeliler. Mesleki Eğitim Merkezi, Olgunlaşma Enstitüsü ve telafi programlarının 27 yaşını geçmeyen öğrencileri de son bir ay içerisinde almış oldukları öğrenci belgeleri ile Seyahat Kartları Ofisi’ne başvurabilirler.

@KeReM BeY
Arkadaşın da belirttiği gibi güncel bir vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı ve sanırım okulunuzdan temin edebileceğiniz öğrenci belgesi gerekiyor. Arabayatağı ve Şehreküstü şubelerinde çıkartılıyordu.

Geri
Yukarı