Bursluk sınavı kazanmak için kaç net gerekiyor?

Yer
Bursa
Daha fazla  
2023 bursluk sınavına gireceğim. 7.sinifim, internette 88 net yapınca kazanılıyor diye okudum. 88 net yapınca kazanır miyim, yoksa kaç net lazim?

Son düzenleyen: Moderatör:
2023 bursluk sınavına gireceğim. 7.sinifim, internette 88 net yapınca kazanılıyor diye okudum. 88 net yapınca kazanır miyim, yoksa kaç net lazim?
460 puanı geçmen gerekiyor diye biliyorum.(Emin değilim)

460 puanı geçmen gerekiyor diye biliyorum.(emin değilim)

Her sene değişiyor taban puan. Benim girdiğim sene 460-470 civarıydı.

Benim kuzenim 400 almıştı vermişlerdi sanırım her puana farklı para veriyorlar. Emin değilim ama en düşük en yüksek taban puandan falan benim algıladığım bu.

Hayır burs parası sabittir ve herkese eşit verilir. İsterse Full çeksin gene de taban puandaki adamla aynı alır.

Burs alabilmek için sadece başarı değil; aile maddi durumu gibi etmenler de var. Eğer annen ve baban aynı anda çalışıyorsa mesela burs alman zor, aklında bulunsun.

Benim kuzenim 400 almıştı vermişlerdi sanırım her puana farklı para veriyorlar. Emin değilim ama en düşük en yüksek taban puandan falan benim algıladığım bu.

Kazanan herkese eşit miktarda para veriliyor. Eğer öğretmen çocuğuysan, özel hak tanınmış bir öğreciysen veya çevrende okul olmayan bir öğrenciysen puanlar değişiklik gösteriyor kuzeniniz bu özelliklerden biriyle kazandı büyük ihtimalle.

Yeni konular

Geri
Yukarı