Bursluluk sınavı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çok saçma bir sistem var, çok basit. Sınav daha fazla öğrencinin girebilip verilen paranın daha fazla olması ve çok daha zor olması gerektiğini düşünüyorum. Bursluluk sadece geliri çok düşük veya gelirini düşük gösterenlerin girebildiği bir sınav olmaması gerek. Evet bir limit olabilir. Ama o limit yüksek olmalı zaten. Bursluluk başarlı öğrenci için olmalı fakir(!) öğrenci için değil zaten. Geliri düşükse sosyal yardım alabilir. Sonuç olarak girebilen girsin bedava. 1000 lira alır o kadar. Takılacak bir şey değil.

En az 3K-5K olmalı. Bunun altındaki ücret ile bir kişi ne yapabilir bilmiyorum. Kısaca burs tutarı saçma, lütufmuş gibi 1K vermeleri ayrı saçmalık.
Bu sıkılaşma politikasında mı 😀

Bu sene zam çok azdı, siz paranın az olup olmamasını takmayın. Kazanmaya çalışın.
1000 lirayı kendinize harcayıp, anneye babaya para konusunda çok bağımlı olmadan para hesabı yapabilmek insanı olgunlaştırır diye düşünüyorum. İstediğiniz bir hobiye de yatırım yapabilirsiniz ailenize ihtiyacınız olmadan. Bence harika bir şey.

Arkadaşlar ben 9. sınıfta pandemi döneminde girmiştim bursluluk sınavına ve acayip zor sorular vardı 1 hafta da çalışarak yapılabilecek sorular değildi.
Çerez diyen arkadaşların burslulukta kaç puan yaptıklarını merak ediyorum çünkü ben 430 yapıp kazanamadığımı biliyorum. Para evet biraz düşük gelebilir bu ekonomide ama lise öğrencisi aile evinde yaşıyor zaten ben 10. sınıfta taksitle iPad 9. nesil almıştım.

Geri
Yukarı