Bursluluk sınavı (İOKBS) hazırlık sınıfı için öneriler

Jaklop

Zeptopat
Merhaba arkadaşlar, yarın İOKBS'ye gireceğim. Hazırlık sınıfı okumuş olduğumdan önceki sene 9 değil 8. sınıftan olacağım. Haliyle 3 haftadır son 5 yılın bursluluklarını çözdüm. Bugün sadece 2017 kaldı. LGS puanım zaten iyiydi. 480 almıştım. Çözdüğüm testlerde taş çatlasa 5 yanlış falan çıkıyor İOKBS'nin. Sınav gördüğüm üzere gayet kolay, genel olarak çözmesi hızlı ve kolay oluyor. Sınavdan tek merakım bu sene 120 dakika söylentileri konuşuluyor. Önceki senelerde bu 100 dakikaydı. Sınav zorlaştırılmış olabilir yani fakat sınav zaten kolay. Yanlışlarım genellikle ya evde hızlı çözdüğümden dikkatten veya 8'den unuttuğum konular oluyor. Ben genellikle evde 5 yanlış yapıyorsam okul denemesinde 3 yanlış yapan biriyim. Dikkatli ve kontrol edip çözdüğümden herhalde. Okul başka bir Anadolu lisesinde olacak maalesef okulum taşındığından. Sınav belgesi lazım mı? Hayır bana verdiler zaten ama LGS'deki gibi masanın üstünde oluyor mu bilmiyorum. Ayrıca bu yaz tatilinde haliyle uyku düzenin bozuldu biraz. Gece 1'de yatıp 10-11 gibi kalkıyorum. Uykusuzluk olur mu bilmiyorum 7'de kalkarsam. Erken yatmayı deneyeceğim gibi. Bildiğim kadarıyla taban puan 450. yani alması gayet kolay sınavın zorluğuna göre. Girenlerin %60'ı yapıyordur herhalde. Sınavın nasıl olduğunu ve girenlerin hepsinin kazanıyor mu yoksa %50 %50 mi merak ediyorum. Çok yüksek ihtimal kazanacağım ondan dolayı bir stresim yok fakat bayağı taktım bugün kafaya. Rüyamda 5 tane görmüşümdür en az bursluluğa girdiğimi. LGS'de stres yapmamıştım zaten çalıştığımdan.

Ne dertli adamsın, sal kendini. 😧

Kanka dertle alakası yok ya. Bu forumda bir sürü benim gibi giren vardır diye tahmin ediyordum. Cevap vermeyeceksen gerek yok. Zaten günlük 1-2 saat çalışıyordum ve son hafta pek çalışmadım. Sınava pek takmıyorum yani. Parası zaten 800 lira falan. 1500 olsa bile zamlı halı 5 ayda bir PS4 bile zor alınıyor artık 5 bin liraya. 4 yıl biriktirip üniversiteye harcarım herhalde.

Kanka dertle alakası yok ya. Bu forumda bir sürü benim gibi giren vardır diye tahmin ediyordum. Cevap vermeyeceksen gerek yok. Zaten günlük 1-2 saat çalışıyordum ve son hafta pek çalışmadım. Sınava pek takmıyorum yani. Parası zaten 800 lira falan. 1500 olsa bile zamlı halı 5 ayda bir PS4 bile zor alınıyor artık 5 bin liraya. 4 yıl biriktirip üniversiteye harcarım herhalde.

Girmesiydin o zaman paşama bak hem dert yapıyor hem de parayı beğenmiyor bir de PS4'le kıyaslıyor bursluluk sınavı ekonomik sıkıntısı olan kişiler için bir sınav senin gibi girip o verilen parayı zevki şeyleri alayım sınavı mı 🤣🤣

Girmesiydin o zaman paşama bak hem dert yapıyor hem de parayı beğenmiyor bir de PS4'le kıyaslıyor bursluluk sınavı ekonomik sıkıntısı olan kişiler için bir sınav senin gibi girip o verilen parayı zevki şeyleri alayım sınavı mı 🤣🤣

Ne alaka hocam ya. Soru soruyoruz hakaret yiyoruz. Lan parasına bakmıyorum diyorum. Girmeseydin ne alaka ya? Saçma sapan laflar yapıyorsun. Öneri vermeyecekseniz yazmayın o zaman neden yazıyorsunuz ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı