Bursluluk sınavı taban puanı düşer mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben 462 küsur puanla kazanmıştım ucundan kazandığımı söylemişlerdi. Umudunu kırmak gibi olmasın seneler önce girdim sınava.

Kardeşim neden anlamak istemiyorsunuz anlamıyorum. Puan önemli değil, kontenjan önemli. Bu sene herkes çok kötü yapar, en son yerleşen kişinin puanı 250'dir, taban puan 250 olur. Yani her ilde belli bir kontenjan var. Sıralama da ona girebilirseniz kazanırsınız, giremezseniz kazanamazsınız.

Kardeşim neden anlamak istemiyorsunuz anlamıyorum. Puan önemli değil, kontenjan önemli. Bu sene herkes çok kötü yapar, en son yerleşen kişinin puanı 250'dir, taban puan 250 olur. Yani her ilde belli bir kontenjan var. Sıralama da ona girebilirseniz kazanırsınız, giremezseniz kazanamazsınız.

Bunu herkes biliyor ama bursluluk sınavında oynama gerçekten çok küçük miktarlarda oluyor. Bu yüzden tartışıyoruz.

Ya inşallah kazanırım bir de öğretmen çocuklarının puanına bak 152puan ne ya 10 soru yapsa gerisini boş bıraksa kazanıyor.
Öğretmen çocuklarının da diğer kontenjandan bir farkı yok. Kazanıp kazanmaman %50 diyorum çünkü 9. sınıf puanı genellikle düşük oluyor. Ben 8. sınıftayken kazanmıştım 475 puan ile.

Bunu herkes biliyor ama bursluluk sınavında oynama gerçekten çok küçük miktarlarda oluyor. Bu yüzden tartışıyoruz.
Anlatmaya çalıştığım da onunla bir alakası olmadığı. Bu sene aşırı zor yaparlar bir bakarsın taban puan yerlerde. Yani çok küçük düşecek diye bir kaide yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı