Bursluluk sınavını nasıl kazanırım?

7. sınıfım. Hiçbir konuyu bilmiyorum canlı derslere giremedim. Bu 2 ay içinde bursluluğu kazanabilir miyim bana yetmez gibi geliyor.

Ben 8.sınıfta kazandım sınav aşırı basitti temel şeyleri öğren bir de orta kolay soruları çöz kazanırsın. Sınavda zor yok ortada çok az var çoğu kolay.7.sınıfta hala şansın var kazanamasan bile 8.sınıfta LGS'ye düzgünce çalışırsan %90 kazanırsın.

Ben 5.sınıfta 0 çalışarak (derslerimi dinleyip, ödev yapıyordum sadece.) 470 puan aldım.
Bursluluk sınavları zor değil öncelikle bunu bil. Eksik olduğun bütün konuları çalış ve soru çöz. Ben daha önce bu sınavda yeni nesil sorduklarını görmedim. Bu yüzden yeni nesil çözmene gerek yok.
Kitap araştıran insanlar için buraya bir kitap linki bırakıyorum.
Bize okul bu kitabı önermişti. Son 5 yılın çıkmış soruları var.

En iyi çözüm yeni nesil soru çöz, ders programı yap, gerisi duadır.

Öncelikle ben 5. sınıfta ilk dönem ne kadar ders çalışıyordum hatırlamıyorum. Ama telefonum olmuştu. En sonunda nefsime hakim oldum. Çalıştım. Ama geç başlamıştım. Yine de çalıştım. Zor hakim oldum kendime. Bağımlılık kötü. Sınava giderken bile çalıştım. Sonunda kazandım. Tabii tevekkül ettim. Sınıfdaşlarım yapınca hemen çıktı mı ne. Ama ben süremin hepsini değerlendirdim. Ve kazandım. Ama ne kadar puan aldım bilmiyorum. İnternetten bakmaya çalıştım girmedi. Öğretmene sordum ne yapacaksın kazandın işte diyor. El alem benden önce kendi girdiğim sınavı kazandığımı öğreniyor. Saçmalığa bak! Bursluluğumu almak için de az uğraşmadım. Bankamatik kartı çekip duruyordu. En sonunda PTT'den çektik. Tabii annemin de suçu var. Her neyse. Kusura bakmayın karışık yazdım.

7. sınıfım. Hiçbir konuyu bilmiyorum canlı derslere giremedim. Bu 2 ay içinde bursluluğu kazanabilir miyim bana yetmez gibi geliyor.

İstesen kazanırsın. Deneme sınavlarına 1. ünite temel yapıdır. Aşağıdaki türden videoları izle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim kardeşim son 2 hafta çalıştı kazandı. Sen neden kazanmayasın. Kendine bir hedef belirle. Çocuk PC alacağım PC alacağım PC almak istiyorum deyip duruyordu. Sırf PC almak için sınava çalıştı 2 hafta ve kazandı :D

Geri
Yukarı