Çözüldü Burst 240GB SBFMP1W3 Firmware güncellemesi yapılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Strider0628

Kilopat
Makaleler
16
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Patriot burst 240GB
Merhabalar firmware güncellemesi yapmak istiyorum ama bir türlü SBFMP1W3 adlı dosyayı bulamadığım için güncelleme yapamadım. Diskin genel sıkıntısı firmware sanırım rahmetli oldu. Güncelleyerek çözmeye çalışacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. @Recep Baltaş hocam sizin de herhangi bir fikriniz var mı acaba?

Çözüm
Firmware'nin linkini sosyal içinden buldum. Sanırım atmayı biliyorsunuz.

Merhaba,
Benimde patriot burst' um uçtu, burada yazılan herşeyi denedim ancak firmware uygulaması hiçbir şekilde sata arabiriminde ikinci diskim olan bu ssd yi görmüyor. Windows disk yönetiminde de gözükmüyor zaten. Atladığım bir adım olabilir mi yoksa fiziksel olarak ölü mü?
Eğer firmware güncellediyseniz ve olmadıysa. Diskin SATA kablosunu ve güç kablosunu bir kurcalayın, hatta yedek kablolar var ise onları takıp da deneyin derim. Eğer yine sıkıntılı ise, fiziksel ciddi bir hasar almadıysa garantiye göndermek daha iyi bir çözüm olabilir.

Eğer firmware güncellediyseniz ve olmadıysa. Diskin SATA kablosunu ve güç kablosunu bir kurcalayın, hatta yedek kablolar var ise onları takıp da deneyin derim. Eğer yine sıkıntılı ise, fiziksel ciddi bir hasar almadıysa garantiye göndermek daha iyi bir çözüm olabilir.
Merhaba,
Cevap için çok teşekkürler. Sorunum çözüldü ama biraz da tesadüf eseri oldu. Yazayım ki aynı durumu yaşayan arkadaşlara bir faydam olsun.
Şöyle ki firmware uçuk vaziyette iken sata porta doğrudan bağlı cihazı/diski windows 8.1' in aygıt yöneticisi otomatik tanımıyor/görmüyor! Mutlaka manuel olarak "donanım değişikliklerini tara" ya basmak gerekiyor. Ben tesadüf yapınca diskim burada da söylendiği gibi "satafirm s11" olarak gözüktü. Öyle olunca hemen burada anlatıldığı gibi güncellemeyi uyguladım ve tekrar patriot burst' u me kavuştum çok şükür, az daha boşuna çöpe gidecekti.
Edit: firmware' in uçma sebebi de abuk oldu biraz. Gameboy Advance emülatörlerine kafayı takmıştım, popüler olanlardan birisini indirip çalıştırdım ve rom seçimi sırasında bilgisayar kilitlendi bir şekilde. Ama ne kilitlenme, tam bir fetch kilitlenmesi anca güç anahtarından kapattım ve yeniden başlattım (daha önce çok kez yapmıştım ve hiç sıkıntı olmuyordu). Ama bu sefer su koyverdi işte. Bir daha emülatörlerle uğraşmam :)

Öncelikle diskin kablolarının tam oturduğuna emin olun tekrar deneyin.

Tekrardan gözükmüyorsa sizin yapabileceğiniz bir şey kaldığını düşünmüyorum. Garantisi devam ediyorsa verebilirsiniz.
Teşekkürler, sorunum çözüldü. Anlattım başıma geleni.

Son düzenleme:
Firmware'nin linkini sosyal içinden buldum. Sanırım atmayı biliyorsunuz.

tsk hocam emegine saglik

Yeni konular

Geri
Yukarı