Burun yağlanmasını nasıl engelleyebilirim?

hayl0s

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Gözlük kullanıyorum fakat kullandığım gözlüğün burun kısmı kayıyor burnum yağlı olduğu için ve her seferinde mimiklerle ve elimle düzeltmek artık batmaya başladı. Burun yağlanması için şunu yeme, bunu ye, bunları yap gibi verebileceğiniz tavsiyeleriniz nelerdir? Burun demişken burun ve çevresi yağlı sadece. Alnım ve yüzümde yağ yok. Şimdiden teşekkürler.

Kişisel bakıma önem verin.

Gözlük kaydıran burun yağlanmasını ilk defa duyuyorum.

Uzman arkadaşlar daha iyi tedaviye ulaştırır ama benim önerim sık sık yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

Yüz maskesi yapmak işe yarayabilir. Ayrıca elinizi yıkadığınız zamanlarda yüzünüzü de yıkayıp bir havluyla kurularsanız yağın gitmesine yardımcı olabilir. Sivilceden dolayı oluyor olabilir, yüzünüzde sivilce varsa sivilce köpüğü kullanabilirsiniz.

Bakımsız olduğumu düşünmüyorum açıkçası.😀 Yine de teşekkürler. Yediğime içtiğime pek dikkat etmem sadece biraz kiloluyum. Bununda etkisi olduğunu biliyorum fakat ben başka bir tavsiye arıyorum.
Sorunuzun cevabı burada. Yediğinize içtiğinize dikkat etmek bu işin kilit noktası. Çünkü ne yersen osun. Bunu haricinde genetik olarak da yüzün, burnun yağlı olması çok normal. Kullandığınız gözlük kemik gözlük ise doğal olarak zaten kayacaktır. Kemik gözlüklerde (en azından eski gözlüğümde) burun için kullanılan aparat bulunmuyor. Dolayısıyla da gözlük aşağı doğru kayıyor.

Benim tavsiyem abur cuburu olabildiği kadar azaltın ve bol bol salata yiyin.

Benzer problemi bende yaşıyorum. Yağlı bir vücut yapım var.

Ben çözümü limon ve sade beyaz sabunda buldum. Her gün yüzümü beyaz sabun ile yıkıyorum. Gecede limon kabuğunu burun ve çevresine sürüyorum yağ oranı bayağı azaldı.

Ben özellikle çekirdek ve cips yediğimde çıkıyor. Fazla tüketmemeye çalışıyorum.

Akşam yatmadan önce, sabah da kalktıktan sonra elini yüzünü yüz temizleme jeli, köpüğü, sabunu ile düzenle yıkarsan hiç problem kalmaz. Gözlüğünü de temizle o da çabuk yağlandırıyor olabilir.

Geri
Yukarı