Burunda kemik eğriliği Askeri Lise için engel mi?

demirbilek

Kilopat
Yer
Kağıthane/İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar küçüklükten beri hayalim asker olmaktı. Bu sene de puanım iyi olursa askeri lise sınavına gireceğim. Fakat burnumda kemik eğriliği var. Bundan dolayı elenir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu muayene de ortaya çıkar. Muayene de sorun olabilir. Çok eğrilik var mı ? Boy , kilo falan uygun ise yazılı sınavı falan da geçersen ameliyat ile düzeltme imkanı var ise düzeltirsin.

Ancak muayenede anlaşılır. Şöyle söyleyeyim bundan bir kaç yıl önce kuzenim sınava girdi. Muayeneye giderken ben eşlik ettim. Boy kilo her şey tamam ama muayeneyi yapan doktor sende kulak eğriliği var dedi ve olmadı. Kuzenimle ben bu yaşımıza kadar daha böyle bir şey duymamıştık. Şaka gibi geldi bize.

Hava harp okuluna girmek istiyorum.18 yaşında ameliyatla alınabilirmiş.Boyum 1.62 kilom 59.2

Askeri lise sinavina mi giriceksin sen yoksa lys ye girip harp okulumu seciceksin. Harp okulu icin sececeksen boy siniri 1.64 erkekler icin. Ama simdi orada fiziksel testlerde cok yuksek puanlar alirsan 2 cm sikinti olmaz. Bunlar kosu sinav mekik barfiks. Burun egriligine gelince cok fazla estetik acidan sikinti oluyorsa elerler. Vucudunda her hangi bir yara izi ameliyat izi olmamasi lazim. Bunlarin hepsi girecegin sinavlarin kilavuzlarinda yazar. Oradaki subay hekimin psikolojisine falan cok bagli. Yukarida da demisler kulak egriligi ondan sonra bacaklarin tam birlesmesi vs vs. Yani estetik acidan goze hos gelmeyen herseyden dolayi elerler. Dislerin seyrek tam oturmamis ise bunlardan bile elenen oluyor. Mulakatlardada genelde kendini tanit ve sana gore Turk Tarihinde ki 3 buyuk
komutani sebebleri ile soyle derler. Burun egriligi aorun olucaksa sonradan amileyat gibi bir secenek sunmuyorlar. Ama icini ferah tut cok sikinti olmaz insallah olur.

Muayene eden doktora bağlı. Ben askeri sınavını kazandım kolumda çok belli olmayan yara izi vardı ve olmadı ama benim arkadaşımın kolunda dikiş izi olmasına rağmen alındı. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı