PHP Butona basıldığında aynı veriyi yan yana yazdırma nasıl yapılır?

Mümkün tabii ki. GET veya POST metodu kullanmanız gerekir. Bunu engellemek için Ajax kullanabilirsiniz demiştim.

JS ile yapmak daha basit ama, belirteyim.

JavaScript:
const message = 'Hello world';
document.querySelector('#button_id').innerHTML = message;
console.log(message + " " +  message);

Mümkün tabii ki. GET veya POST metodu kullanmanız gerekir. Bunu engellemek için Ajax kullanabilirsiniz demiştim.

Hocam HTML kullanıyorum. Tabii ki daha önce veri tabanı kullanarak yaptım. Aynı mantıkla array kullanarak yapılıyordur diye düşünüyorum. Fakat kodlara tam olarak hakim olmadığım için başaramadım. İstediğim programı yazıp anlatmanız mümkün değil mi? @Eray T

JS ile yapmak daha basit ama, belirteyim.

JavaScript:
const message = 'Hello world';
document.querySelector('#button_id').innerHTML = message;
console.log(message + " " + message);

Hocam PHP tamamen bittikten sonra JS geçmek istiyorum. Öğrenme aşamasındayım. Web programlamaya başlayalı 2 3 ay oldu.

PHP bir back-end programlama dilidir. Sunucu tarafında çalışır. Butona basıldığında ekrana bir şey yazdırma işlemi client (kullanıcı) tarafında JS ile yapılmalı.

PHP bir Back-End programlama dilidir. Sunucu tarafında çalışır. Butona basıldığında ekrana bir şey yazdırma işlemi Client (kullanıcı) tarafında JS ile yapılmalı.

Hocam sunucu taraflı işlemlerin hepsini biliyorum gibi kütük işlemleri JS geçme zamanım geldi demek mi oluyor bu 3 aydır her gün okulda derslerde ve evde PHP görüyorum biraz PHP ile yapılmayacak şeyleri yapmaya çalışıyorum galiba.

Hocam sunucu taraflı işlemlerin hepsini biliyorum gibi kütük işlemleri JS geçme zamanım geldi demek mi oluyor bu
Bu tip işlemler için sunucuya istek atmanın bir anlamı yok. PHP'de yeterince ilerlediğinizi düşünüyorsanız JS öğrenmeye başlayabilirsiniz.

3 aydır her gün okulda derslerde ve evde PHP görüyorum biraz PHP ile yapılmayacak şeyleri yapmaya çalışıyorum galiba.
Elbette PHP ile yapılmaz diyemeyiz, yapabilirsiniz. Session veya cookie kullanırsanız PHP'ye daha uygun olur.

Geri
Yukarı