RTX 3060 sistem Fortnite ortalamanın altında FPS veriyor

arda307

Hectopat
RAM
G.Skill Ripjaws V
SSD veya HDD modeli
Crucial P3 500GB
Ekran kartı
ASUS RTX 3060 12GB DUAL OC
Anakart
ASUS B550M-Plus
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Dostlar, bu sistemde Fortnite'da en kıytırık ayarlarda Battle Royale modunda FPS 100-120'lerde dolanıyor dahası çıkmıyor. Epic Games Launcher'da yüksek çözünürlüklü dokular ayarı yüklü değil.

Fortnite Screenshot 2024.04.29 - 21.43.01.79.png

Fortnite Screenshot 2024.04.29 - 21.43.09.25.png

Fortnite Screenshot 2024.04.29 - 21.43.15.21.png

Son düzenleyen: Moderatör:
DirectX 11 değil de ortadaki performans... Yazan şeye alın. Görüş mesafesi yüksek diğerleri düşük olsun. 3050 Ti ile 160 FPS falan alıyordum bu ayarlarla.

Darboğaz yok diğer oyunlarda. Örnek olarak CS2'de Full ayarlarda 200-300 FPS'lerde oynuyorum.
PC aldığımdan beridir aktif olarak Kaspersky yüklü. Çok kez yaptım PC'ye tarama Kaspersky ile diğer virüsler için fakat denemekten zarar gelmez.

Dostum/ bu siteden PC de darboğaz var mı diye bir kontrol et eğer %5 üzeriyse darboğaz işlemcin ya da ekran kartın biribirini beslemiyordur demektir eğer %5 altın da ise ya da 0 ise Malwarebytes ile bir pcni tarat Bitcoin miner virüsü yemiş olabilirsin.

Darboğaz ya da virüs yemiş olabilirsin ya da oyundaki ayarlarında bir sorun olabilir.

Hocam biraz abartmışsınız sanki.
Yine de virüs taraması yapmada fayda var.

Dediğim gibi fortnitede bunları yaşamak normal.Dediklerimi yaparsanız fpsiniz artacaktır.

Sildiğin zamanlarda grafikler farklı olabilir belki. Fortnite zaten her güncellemede optimizasyonu zortlatıyor o yüzden senin verdiğin ayarlarda yüksek FPS vermeyebilir şu an.

Sildiğin zamanlarda grafikler farklı olabilir belki. Fortnite zaten her güncellemede optimizasyonu zortlatıyor o yüzden senin verdiğin ayarlarda yüksek FPS vermeyebilir şu an.

1 hafta önce sildim. Emin olmasam söylemezdim. Demek istediğim şey DirectX 11 olan kısmı ortadakine alın. Yani DirectX11 ile DirectX12 arasındaki yere alın.

Geri
Yukarı