Butter chicken nasıl olmuş?

Yaptığım yemekleri paylaşacağım forumda artık :D şu aralar yemek yapmaya sardım. Tarifleride veririm.

Çok güzel gözüküyor. Yakın bir zamanda ben de deneyeyim. Bu arada tavuk kalça ile mi yaptınız?

Kalça göğüs karışık yaptım ben hocam. Kalça daha iyi olur ama yaptıktan sonra fark ettim, göğüs sert kaçıyor biraz.

Tarifide atayım buraya, ben şeker eklemedim şekerli sevmediğim için.

Marinasyon için:500 gram tavuk kalça (kemiksiz ve derisiz)1 çay kaşığı tuz 2 yemek kaşığı yoğurt1 tatlı kaşığı taze zencefil (rendelenmiş)2 diş sarımsak (ezilmiş)¼ limonun suyu1 çay kaşığı acı toz kırmızı biber2 yemek kaşığı sıvı yağ;

Sos için:2 yemek kaşığı sıvı yağ3 yemek kaşığı tereyağı1 tatlı kaşığı hardal tohumu (arzuya göre)1 adet kuru soğan1 çay kaşığı tuz2 diş sarımsak (ezilmiş)1 tatlı kaşığı taze zencefil (rendelenmiş)2 adet domates1 su bardağı domates püresi2 çay kaşığı toz şeker3 yemek kaşığı çiğ kaju fıstığı1 çay kaşığı toz kırmızı biber¼ çay kaşığı yeni bahar¼ çay kaşığı toz köri¼ çay kaşığı toz kişniş¼ çay kaşığı kimyon3 yemek kaşığı krema

Yarın gidip alayım malzemeleri. İnşallah ben de sizin gibi tutturabilirim.

Garam masala almayı unutmayın, 3M Migros'larda var, yoksada alttaki videoda attığım tarifteki her şeyi uygulayın garam masala gibi bir baharat oluyor zaten. İlk yapışınızda biraz uğraştırır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı